Maria Andrejczyk i Przemysław Babiarz – zwycięzcy Wielkiego Testu o Henryku Sienkiewiczu przekazali Fundacji WHD swoją wygraną.

Czytaj dalej...

Jak co roku spotkaliśmy się aby wspólnie modlić się za nasze zmarłe dzieci.

Czytaj dalej...

W dniach 4-5 listopada 2016 r. odbyła się kolejna edycja kursu dla lekarzy "Opieka paliatywna w pediatrii".

Czytaj dalej...

Kobieta powinna mieć wybór, czy urodzić ciężko chore dziecko, czy nie. Zwykle w ostatnim czasie mówi się o tej decyzji na „nie”. Jednak nie możemy zapominać, że wolnym wyborem będzie też decyzja na „tak” i nikt nie powinien ingerować w tę decyzję, tak samo jak w tą o zakończeniu ciąży. Jednak kobieta, żeby podjąć którąkolwiek z tych decyzji musi mieć profesjonalną opiekę medyczną i dostęp do diagnostyki prenatalnej na najwyższym poziomie.

Czytaj dalej...

Wywiad z prof. Joanną Szymkiewicz-Dangel, pediatrą i kardiologiem, kierownikiem referencyjnego ośrodka kardiologii prenatalnej Poradnia USG Agatowa przy Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci oraz wykładowcą w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj dalej...

25 października 2016 r. w siedzibie Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci odbyła się konferencja prasowa dotycząca hospicjum perinatalnego i zasad jego funkcjonowania.

Wystąpienia:

Prof. dr hab. n. med. Joanna Szymkiewicz Dangel
- Prezentacja osiągnięć pierwszego w Polsce autorskiego programu hospicjum perinatalnego

Czytaj dalej...

Konferencja prasowa
Hospicjum perinatalne

Miejsce:

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci
ul.  Agatowa 10, 03-680 Warszawa (Targówek)

Data:

25 października 2016 r., godzina 11:00

Czytaj dalej...

W uzupełnieniu korespondencji z dnia 7 października 2016 r. Fundacja Warszawskie Hospicjum przesyła dokument „Propozycja programu ochrony życia w przypadku rozpoznania wady letalnej w badaniach prenatalnych” autorstwa dr hab. n. med. Tomasza Dangla i prof. dr hab. n. med. Joanny Szymkiewicz-Dangel.

Czytaj dalej...

W nawiązaniu do przedstawionego przez Panią Premier w Sejmie programu wsparcia rodzin i matek, które zdecydują się urodzić i wychować niepełnosprawne dziecko (wystąpienie z dnia 6 października 2016 r.), pragniemy, jako organizacja pożytku publicznego, zaproponować Pani Premier współpracę we wszystkich poruszonych w wystąpieniu kwestiach.

Czytaj dalej...

25 września ulicami Warszawy pobiegli uczestnicy 38. Maratonu Warszawskiego oraz Bieg na Piątkę.
W tym roku start Maratonu został zlokalizowany na Krakowskim Przedmieściu przy bramie Uniwersytetu Warszawskiego.
W tłumie biegaczy nie zabrakło zawodników z naszym płomiennym logo na koszulkach.

Czytaj dalej...