Przekaż
Datek

... o specyfice pracy w hospicjum domowym, o towarzyszeniu rodzicom i rodzeństwu umierającego dziecka, a także o tym, w jaki sposób wiara pomaga w pogodzeniu się ze śmiercią bliskiej osoby.

Czytaj dalej...

Każdego roku, w drugą sobotę października obchodzony jest Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Zwraca on uwagę społeczności międzynarodowej na osoby nieuleczalnie chore i tych, którzy walczą z ich cierpieniem – lekarzy, pielęgniarki, fizjoterapeutów, psychologów, pracowników socjalnych, kapelanów, wolontariuszy.

Czytaj dalej...

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru kwartalnika Hospicjum.

Czytaj dalej...
8 września obchodzony jest Światowy Dzień Fizjoterapii. W dniu ich święta, życzymy wszystkim fizjoterapeutom dużo sił, zarówno fizycznych, jak psychicznych oraz radości i satysfakcji z pracy.

Czytaj dalej...
Janusz Korczak z dziećmi i personelem Domu Sierot w Pruszkowie (lata 20. XX wieku), https://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Korczak#/media/Plik:Janusz_Korczak_-_Nasz_Dom_-_1920-28.jpg

22 lipca przypada 142. rocznica urodzin Janusza Korczaka, lekarza i pedagoga, wielkiego przyjaciela dzieci, który był im wierny do końca. Do jego myśli odwołujemy się w naszej codziennej pracy w hospicjum. Była też inspiracją do powstania stworzonych przez naszą fundację standardów pediatrycznej opieki paliatywnej. W przedmowie do wydania z 2019 roku autorzy tego dokumentu piszą, między innymi:

Czytaj dalej...

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru kwartalnika Hospicjum.

Czytaj dalej...

23 czerwca w Polsce obchodzony jest Dzień Ojca. Z tej okazji zespół WHD składa serdeczne życzenia wszystkim tatusiom.

Drodzy Tatusiowie, życzymy Wam, by w Waszym życiu więcej było chwil radosnych niż smutnych, by piękna pogoda gościła za oknem i w Waszym sercu, i by otaczała Was miłość, która każdy trud przemienia w szczęście.

Naszym „hospicyjnym” tatusiom ślemy szczególne życzenia siły i wytrwałości oraz jak najwięcej uśmiechu na Waszej twarzy i twarzyczkach Waszych dzieci.

Wszystkiego najlepszego!

Czytaj dalej...

Wielka Matura Polaków zdana dla pacjentów WHD!

9 czerwca 2020 r. siedzibę naszej fundacji odwiedziła ekipa telewizyjna Wielkiego Testu TVP, który rozegrany został 3 czerwca.

„Wielką maturę Polaków” – bo taki był temat tej edycji testu, wygrali panowie Adam i Jakub Zdrójkowscy, którzy zdecydowali, że nagroda trafi do naszej fundacji. Symboliczny czek wręczył prezesowi Arturowi Januszańcowi Adam Zdrójkowski.

Serdecznie dziękujemy braciom Zdrójkowskim w imieniu naszych pacjentów i ich rodzin!

Czytaj dalej...

Dziś nasze myśli biegną ku naszym mamom, w sposób szczególny doceniamy ich miłość.  

Drogie Mamy, niech Wasze  poświęcenie i praca będą dla Was źródłem wielkiej radości. Niech otacza Was miłość i życzliwość, a na Waszych twarzach niech jak najczęściej gości uśmiech. 

W hospicjum domowym to święto ma wymiar wyjątkowy. Wszak to właśnie na mamach często spoczywa największy trud opieki nad nieuleczalnie chorym dzieckiem. Dlatego cały nasz zespół kłania się  naszym „hospicyjnym” mamom z szacunkiem, życząc wielkiej siły i wsparcia ze strony bliskich. Pamiętajcie, że macie w nas wiernych przyjaciół! 

Czytaj dalej...
dr hab. n. med. Tomasz Dangel

Koronawirus sprawił, że organizowany po raz pierwszy przez naszą fundację kurs specjalizacyjny dla lekarzy przeprowadzony został w zupełnie nowej formie. 

Czytaj dalej...