W dniach 18-19 października 2019 r. sala wykładowa w naszym Centrum Naukowo-Szkoleniowym im. Tadeusza Dąbrowskiego przy Agatowej 1 w Warszawie zapełniła się lekarzami z całej Polski. Przybyli na kurs „Opieka paliatywna w pediatrii”, którego organizatorem jest Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Czytaj dalej...
Fot. TVP - https://wielkitest.tvp.pl/44885187/anna-gzyra-i-robert-czebotar-wygrali-wielki-test-o-jagiellonach

16 października 2019 r. odbyła się kolejna edycja Wielkiego Testu TVP.

Tym razem tematem, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy popularnego teleturnieju, była dynastia Jagiellonów.

W rywalizacji duetów składających się ze znanych artystów, sportowców i dziennikarzy zwyciężył duet aktorów –  Anna Gzyra i Robert Czebotar. Zwycięzcy postanowili, że ich wygrana trafi do Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, za co serdecznie dziekujemy w imieniu własnym i nieuleczalnie chorych dzieci oraz ich rodzin, którymi się opiekujemy.

Czytaj dalej...

29 września 2019 r. odbył się 41. PZU Maraton Warszawski. Tradycyjnie nasza Fundacja miała swoich przedstawicieli wśród uczestników biegu.

Czytaj dalej...

26 września 2019 r, w siedzibie Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci odbyło się spotkanie z mediami poświęcone opublikowanej 18 września 2019 r. przez NIK informacji z wyników kontroli Zapewnienie opieki paliatywnej. W spotkaniu, poza przedstawicielami mediów, wzięli udział współautorzy opublikowanego przez Fundację WHD dokumentu Standardy postępowania i procedury medyczne pediatrycznej domowej opieki paliatywnej w hospicjach dla dzieci oraz Standardy perinatalnej opieki paliatywnej – mec. Monika Strus-Wołos, prof. Janusz Szymborski oraz dr hab. Kazimierz Szewczyk. Przybyli także przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia.

Czytaj dalej...

Zapraszamy do lektury kolejnego wydania naszego Kwartalnika.

Czytaj dalej...

Standardy opieki paliatywnej - Zaproszenie na konferencję prasową

Czytaj dalej...

Dnia 8 września 2019 roku zmarł w wieku 44 lat nasz pacjent, śp. Grzegorz Łojewski. Był naszym najstarszym podopiecznym. Pod opiekę WHD został przyjęty w maju 2001 roku.

Czytaj dalej...

4 września 2019 r. Marta Kielczyk, zwyciężczyni Wielkiego Testu TVP o II wojnie światowej, odwiedziła Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Czytaj dalej...

25 lat temu – 1 września 1994 roku – rozpoczęło pracę Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Była to pierwsza w Polsce placówka zajmująca się pediatryczną domową opieką paliatywną.

Czytaj dalej...
fot. TVP, https://wielkitest.tvp.pl/44131152/kielczyk-i-sobczynski-gora

Zwycięzcy Wielkiego Testu TVP o II wojnie światowej wsparli Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Czytaj dalej...