Articles In English na-russkom-yazyke Fundacja WHD na FaceBooku Fundacja WHD na FaceBookuFundacja WHD na YouTubeInstagram

22 678 16 11

25 października 2016 r. w siedzibie Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci odbyła się konferencja prasowa dotycząca hospicjum perinatalnego i zasad jego funkcjonowania.

Wystąpienia:

Prof. dr hab. n. med. Joanna Szymkiewicz Dangel
- Prezentacja osiągnięć pierwszego w Polsce autorskiego programu hospicjum perinatalnego

Czytaj dalej...

Konferencja prasowa
Hospicjum perinatalne

Miejsce:

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci
ul.  Agatowa 10, 03-680 Warszawa (Targówek)

Data:

25 października 2016 r., godzina 11:00

Czytaj dalej...

W uzupełnieniu korespondencji z dnia 7 października 2016 r. Fundacja Warszawskie Hospicjum przesyła dokument „Propozycja programu ochrony życia w przypadku rozpoznania wady letalnej w badaniach prenatalnych” autorstwa dr hab. n. med. Tomasza Dangla i prof. dr hab. n. med. Joanny Szymkiewicz-Dangel.

Czytaj dalej...

W nawiązaniu do przedstawionego przez Panią Premier w Sejmie programu wsparcia rodzin i matek, które zdecydują się urodzić i wychować niepełnosprawne dziecko (wystąpienie z dnia 6 października 2016 r.), pragniemy, jako organizacja pożytku publicznego, zaproponować Pani Premier współpracę we wszystkich poruszonych w wystąpieniu kwestiach.

Czytaj dalej...

25 września ulicami Warszawy pobiegli uczestnicy 38. Maratonu Warszawskiego oraz Bieg na Piątkę.
W tym roku start Maratonu został zlokalizowany na Krakowskim Przedmieściu przy bramie Uniwersytetu Warszawskiego.
W tłumie biegaczy nie zabrakło zawodników z naszym płomiennym logo na koszulkach.

Czytaj dalej...

W Niedzielę 4 września 2016r. kanonizowano bł. Matkę Teresę z Kalkuty.

W 1996 r. skierowała do Polaków list:

Moi Drodzy Bracia i Siostry w Polsce!

Jak wiecie, jestem w szpitalu, ale słysząc o zmianach prawa, jakie są rozważane w Polsce, czuję, że Bóg chce, abym zwróciła się do Was w imieniu nienarodzonych dzieci.

Czytaj dalej...

30 lipca 2016 r. w X edycji Memoriału Huberta Bercika Manteuffla (http://www.bercik.netweb.pl/) zawodnicy z drużyny Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci uzyskali, na dystansie Standard, następujące wyniki...

Czytaj dalej...

20 lipca 2016 r. Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci podpisała umowę z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.
W ramach podpisanego porozumienia:
1. Fundacja WHD zobowiązała się do kształcenia studentów w zakresie pediatrycznej i perinatalnej opieki paliatywnej oraz komunikacji z pacjentem.
2. Uniwersytet udzielił Fundacji WHD akredytacji jako ośrodkowi referencyjnemu w dziedzinie pediatrycznej i perinatalnej medycyny paliatywnej.

Czytaj dalej...

20 czerwca 2016 roku w Warszawie, w hotelu GROMADA odbyła się uroczysta Gala z okazji 25-lecia Samorządu Zawodowego Pielęgniarek oraz Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej.

Czytaj dalej...

21 maja 2016 r. w siedzibie Fundacji WHD odbyła się uroczystość z okazji 10 rocznicy powstania Poradni USG Agatowa, działającej pod kierownictwem naukowym prof. Joanny Szymkiewicz-Dangel. Wśród wielu zaproszonych gości udział w uroczystości wzięły także dzieci – pacjenci Poradni.

Czytaj dalej...