Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja:
„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie" (J 2,5)

Drodzy bracia i siostry,

XXIV Światowy Dzień Chorego jest dla mnie okazją, by w szczególny sposób być blisko was drodzy chorzy, a także osób, które się wami opiekują.

Ponieważ ten Dzień będzie uroczyście obchodzony w Ziemi Świętej pragnę rozważyć ewangeliczny opis wesela w Kanie Galilejskiej (J 2, 1-11), gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu na prośbę swojej Matki. Wybrany temat – „Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie" (J 2,5) wpisuje się bardzo dobrze w obchody Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Uroczysta Msza św. 11 lutego 2016 r., w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będzie celebrowana właśnie w Nazarecie, gdzie „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas" (J 1, 14). W Nazarecie również, zgodnie z przekazem ewangelisty Łukasza, Jezus rozpoczął swoją zbawczą misję odnosząc do siebie słowa proroka Izajasza: „Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski od Pana" (4, 18-19).

Czytaj dalej...

14 stycznia 2016 roku przedstawiciele Getin Noble Bank odwiedzili Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci aby przekazać symboliczny czek będący pamiątką wsparcia udzielonego naszemu Hospicjum.

Czytaj dalej...

W organizowanym przez Radio Kolor plebiscyciie Grube Ryby Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci otrzymała naominacę w kategorii Największe Serce.

Czytaj dalej...

18 grudnia 2015 r. odwiedziły nas wiceburmistrzynie Dzielnicy Targówek – Panie Małgorzata Kwiatkowska i Agnieszka Szmulewicz, które przywiozły prezenty od Urzędu Dzielnicy dla naszych podopiecznych.

Czytaj dalej...

W dniach 15-17 grudnia 2015 r. przedstawiciele Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci uczestniczyli w I Międzynarodowym Forum Domowej Opieki Paliatywnej nad Dziećmi w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie.

Czytaj dalej...

16 grudnia 2015 r. w chorwackiej restauracji Papalina przy współpracy z Ambasadą Republiki Chorwacji w Polsce odbyła się uroczysta kolacja połączona z aukcją na rzecz podopiecznych Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Głównymi gośćmi wydarzenia byli Pani Ambasador Chorwacji Andrea Bekić oraz Attache Marijan Barić.
Licytowano przedmioty przyniesione przez uczestników kolacji.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie udzielone naszym podopiecznym.

Czytaj dalej...

Z wizytą u Pierwszej Damy

Na zaproszenie Pierwszej Damy, w Pałacu Prezydenckim gościli Państwo Tomasz Dangel i Joanna Szymkiewicz-Dangel.

Więcej na stronie prezydent.pl

Opieka paliatywna w pediatrii

Centrum Medyczne Kształczenia Podyplomowego zerejestrowało kurs Opieka paliatywna w pediatrii (05-723/0-00-005-2016), którego organizatorem jest Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.


Jest to kurs doskonalący dla lekarzy zainteresowanych tematem i/lub dla lekarzy specjalistów w ramach kształcenia ustawicznego.

Więcej informacji.

Francuskie Centrum Zasobów w zakresie opieki paliatywnej (Centre National de Ressources Soin Palliatif) jest ważnym ośrodkiem zajmującym się promowaniem filozofii opieki paliatywnej wśród personelu medycznego i paramedycznego, wolontariuszy oraz społeczeństwa we Francji i w krajach frankofońskich. Jego celem jest także wdrażanie tej filozofii w życie, a także prowadzenie refleksji interdyscyplinarnych.

Dr hab. n. med. Tomasz Dangel został poproszony o udzielenie wywiadu nt. pediatrycznej domowej opieki paliatywnej w Polsce. Wywiad został przeprowadzony w języku polskim, przetłumaczony na język francuski i opublikowany na stronie internetowej Centrum : http://www.soin-palliatif.org/node/2816

Czytaj dalej...

Niedzielny poranek 26 lipca 2015 r. był bardzo emocjonujący. Tego dnia w podwarszawskich Markach odbył się IX Memoriał Huberta ,,Bercika" Manteuffla.
W rowerowym wyścigu MTB po marckich lasach wystartowała również reprezentacja Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. 

Czytaj dalej...