Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 18 maja 2016 roku zmarł Prof. dr hab. med. Zdzisław Rondio, pionier polskiej anestezjologii dziecięcej, wychowawca i nauczyciel kilku pokoleń polskich pediatrów i anestezjologów.

Czytaj dalej...

W dniach 13-14 maja 2016 r., w siedzibie Fundacji WHD, odbyła się III edycja kursu dla lekarzy "Opieka paliatywna w pediatrii". W zajęciach wzięło udział 18 osób.

Czytaj dalej...

11 maja 2016 r. Warszawskie Hospicjum dla Dzieci odwiedził Jacek Hugo-Bader – podróżnik, dziennikarz i reportażysta.

Czytaj dalej...

28 kwietnia 2016 r. w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim wyemitowany został krótki materiał o naszej podopiecznej Ani.

Czytaj dalej...

Rozmawia Marta Brzezińska-Waleszczyk

Załóżmy, że jestem w ciąży, właśnie usłyszałam diagnozę, że moje dziecko jest nieuleczalnie chore. Być może dotrwa do końca ciąży, przeżyje poród, ale umrze krótko po narodzinach. Przychodzę do Pańskiego hospicjum. Co mi Pan powie?

Czytaj dalej...

Dzieci, o życie których walka zaczyna się już w ciąży. Dzięki badaniom prenatalnym. Wbrew temu, co niekiedy mówią przeciwnicy aborcji - rzadko prowadzą one do usuwania ciąży. Częściej zaczyna się ratowanie życia poważnie chorych dzieci.

Czytaj dalej...

Dzień 24 kwietnia 2016 r był świętem biegaczy, w którym nie mogło zabraknąć zawodników w koszulkach Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Wszystkim uczestnikom Orlen Warsaw Marathon 2016 serdecznie gratulujemy.

Czytaj dalej...

W dniach 23-24 kwietnia odbyło się wyjazdowe spotkanie wolontariuszy Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Czytaj dalej...

Siedziba Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci mieści się przy ul. Agatowej 10, w dwóch piętrowych domach spiętych łącznikiem. W sobotę przed południem, jak przez pozostałych sześć dni w tygodniu, pielęgniarki ruszają samochodami do małych pacjentów. Pani Barbara Ważny pod opieką ma troje dzieci: 17-letnią Ewelinę z województwa lubelskiego, 20-letniego Huberta z okolic Przasnysza i 16-letnią Anetkę spod Warszawy. Jedziemy do Anetki.

Czytaj dalej...

Żegnamy księdza Jana Kaczkowskiego