Przekaż
Datek

Informacja dla wolontariuszy

Informacja dla wolontariuszy

Praca w wolontariacie Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci to przede wszystkim  pomoc rodzinom w opiece nad chorym dzieckiem. Wolontariusze odwiedzają podopiecznych Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci w domach i organizują wolny czas, zarówno im, jak i ich zdrowemu rodzeństwu. Pomagając w zajęciach dnia codziennego, dają tym samym chwilę wytchnienia rodzicom.

Wolontariusze pomagają także w pracy biura Fundacji WHD. Wykonują czynności, do których nie są wymagane specjalne kwalifikacje, np. sortowanie dokumentów, wysyłka korespondencji, przygotowanie podziękowań, wyszukiwanie danych w Internecie.

Gdy zachodzi potrzeba reprezentowania Fundacji WHD podczas imprez plenerowych organizowanych przez inne instytucje, również prosimy o pomoc naszych wolontariuszy.

Wszystkich chętnych do pracy w wolontariacie prosimy o kontakt z koordynatorem i umówienie się na rozmowę wstępną.

Osoby niepełnoletnie gorąco zachęcamy do współpracy w ramach szkolnych kół wolontariatu. Taka forma działań jest okazją do przeprowadzenia wielu ciekawych akcji charytatywnych, a jednocześnie zbytnio nie absorbuje i nie odrywa od szkolnych obowiązków. 

Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
 

Drodzy Kandydaci na Wolontariuszy!

Jeśli macie pytania dotyczące pracy wolontariuszy w Warszawskim Hospicjum dla Dzieci, w każdej chwili możecie napisać do nas maila - odpowiemy najszybciej, jak to będzie możliwe. Jeśli natomiast chcecie porozmawiać lub umówić się na spotkanie, prosimy o telefon między 9 a 15.

Pozdrawiam,

Mirosław Dziekański
Koordynator Pracy Wolontariatu WHD

tel.: 600 733 563
email: wolontariat@hospicjum.waw.pl