Przekaż
Datek

Wolontariat

KRS 0000097123

  Informacja dla wolontariuszy

  Ikonka dla Informacja dla wolontariuszy

  Praca w wolontariacie Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci to przede wszystkim  pomoc rodzinom w opiece nad chorym dzieckiem. Wolontariusze odwiedzają podopiecznych Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci w domach i organizują wolny czas, zarówno im, jak i ich zdrowemu rodzeństwu. Pomagając w zajęciach dnia codziennego, dają tym samym chwilę wytchnienia rodzicom.

  Wolontariusze pomagają także w pracy biura Fundacji WHD. Wykonują czynności, do których nie są wymagane specjalne kwalifikacje, np. sortowanie dokumentów, wysyłka korespondencji, przygotowanie podziękowań, wyszukiwanie danych w Internecie.

  Gdy zachodzi potrzeba reprezentowania Fundacji WHD podczas imprez plenerowych organizowanych przez inne instytucje, również prosimy o pomoc naszych wolontariuszy.

  Wszystkich chętnych do pracy w wolontariacie prosimy o kontakt z koordynatorem i umówienie się na rozmowę wstępną.

  Osoby niepełnoletnie gorąco zachęcamy do współpracy w ramach szkolnych kół wolontariatu. Taka forma działań jest okazją do przeprowadzenia wielu ciekawych akcji charytatywnych, a jednocześnie zbytnio nie absorbuje i nie odrywa od szkolnych obowiązków. 

  Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
   

  Drodzy Kandydaci na Wolontariuszy!

  Jeśli macie pytania dotyczące pracy wolontariuszy w Warszawskim Hospicjum dla Dzieci, w każdej chwili możecie napisać do nas maila - odpowiemy najszybciej, jak to będzie możliwe. Jeśli natomiast chcecie porozmawiać lub umówić się na spotkanie, prosimy o telefon między 9 a 15.

  Pozdrawiam,

  Mirosław Dziekański
  Koordynator Pracy Wolontariatu WHD

  tel.: 600 733 563
  email: wolontariat@hospicjum.waw.pl

   

Przekaż Datek