Przekaż
Datek
KRS 0000097123

Hospicyjne Wypominki

Ikonka dla Hospicyjne Wypominki

7 listopada 2021 r. w Katedrze Praskiej tradycyjnie zebrały się rodziny zmarłych dzieci, by uczcić pamięć pacjentów, którymi na przestrzeni lat opiekowała Fundacja Warszawskie Hoospicjum dla Dzieci. Mszę koncelebrowali obecny i były kapelan Fundacji WHD – ks. Wojciech Pieniak i ks. Dariusz Zając.

O naszych zmarłych pacjentach pamiętamy zawsze. Są obecni we wspomnieniach członków zespołu hospicjum, często modlimy się za nich na środowych mszach odprawianych w naszej hospicyjnej kaplicy przy ulicy Agatowej 10. Jednak msza, którą co roku celebrujemy w pierwszą niedzielę po uroczystości Wszystkich Świętych, jest wyjątkowa. W ten jeden dzień w roku spotykamy się wszyscy razem – zespół hospicjum i rodziny zmarłych dzieci, by wspólnie dać wyraz pamięci o „naszych Aniołkach”.

Pod ołtarzem, tak jak w zeszłym roku, ustawione zostało wielkie, czerwone serce z wypisanymi na nim nazwiskami wszystkich zmarłych pacjentów hospicjum domowego i perinatalnego. Podczas mszy Agnieszka Chmiel-Baranowska, psycholog Fundacji WHD, oraz Wojciech Marciniak, wiceprezes zarządu fundacji, odczytali nazwiska dzieci, które odeszły od nas w przeciągu ostatniego roku. W pogrążonej w ciszy świątyni głośno i wyraźnie wybrzmiały imiona i nazwiska 15 pacjentów hospicjum domowego i 3 perinatalnego. W liturgii czynny udział wzięli członkowie hospicyjnych rodzin i wolontariusze. Homilię wygłosił ks. Wojciech Pieniak.

Po mszy w holu głównym pobliskiego Akademika Praskiego odbyło się spotkanie, na którym już w nieformalnej atmosferze wspominaliśmy naszych zmarłych pacjentów i dowiadywaliśmy się, co słychać w ich rodzinach.

  • Hospicyjne Wypominki - zdjęcie nr 1
  • Hospicyjne Wypominki - zdjęcie nr 2
  • Hospicyjne Wypominki - zdjęcie nr 3
  • Hospicyjne Wypominki - zdjęcie nr 4
Przekaż Datek