Przekaż
Datek

Sprawy Warszawy: Barbara Tokarz i Wojciech Marciniak

Sprawy Warszawy: Barbara Tokarz i Wojciech Marciniak

Rodio Kolor: 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Hospicjum i Opieki Paliatywnej. Z tej okazji w studiu gościliśmy Barbarę Tokarz i Wojciecha Marciniaka z Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. 

Podkast

Czas Świadectw - Agnieszka Chmiel Baranowska

Czas Świadectw - Agnieszka Chmiel Baranowska

„Dziecko, które żyło nieraz kilkanaście dni może zmienić życie ludzi, którzy żyją lat kilkadziesiąt” – mówiła na antenie Radia Nadzieja psycholog Agnieszka Chmiel – Baranowska, pracująca na co dzień w domowym Warszawskim Hospicjum dla Dzieci.

W audycji Beaty Borkowskiej „Czas Świadectw” pani Agnieszka opowiedziała o specyfice pracy w hospicjum domowym, o towarzyszeniu rodzicom i rodzeństwu umierającego dziecka, a także o tym, w jaki sposób wiara pomaga w pogodzeniu się ze śmiercią bliskiej osoby.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy

 

 

"Focus" w TOK FM: Umieranie z uśmiechem.

Focus w TOK FM: Umieranie z uśmiechem.

1. listopada 2013 r. w audycji "Człowiek 2.0" (radio TOK FM, godz. 14) wzieli udział: Bożena Aksamit, reporterka „Gazety Wyborczej", dr Tomasz Dangel, anestezjolog i założyciel Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci oraz Piotr Pacewicz, publicysta, współtwórca akcji „Gazety Wyborczej" „Umierać po ludzku".

Zaproszeni przez Jana Stradowskiego goście rozmawiali o okładkowym temacie listopadowego wydania "Focusa" - "Umieranie z uśmiechem".

Zapraszamy do wysłuchania audycji:
http://bi.gazeta.pl/im/8/14881/m14881908.mp3

Wolontariusze WHD w Czterech Porach Roku

Wolontariusze WHD w Czterech Porach Roku

6 kwietnia 2012 r. w programie Cztery Pory Roku (PRI) o swojej pracy opowiadali wolontariusze Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Warszawskie Hospicjum dla Dzieci w Radiu Kolor

Warszawskie Hospicjum dla Dzieci w Radiu Kolor

W dniach 9-13 stycznia 2012 r. Warszawskie Hospicjum dla Dzieci gościło w Radiu Kolor. Podczas krótkich wejść na antenę dr hab. n. med Tomasz Dangel opowiadał o pracy Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

 

 Odc. 1 Dlaczego powstało Warszawskie Hospicjum dla Dzieci?

 

 Odc. 2 Czy z dzisiejszej perspektywy można ocenić, że decyzja o założeniu Hospicjum była słuszna?

 Odc. 3 Problemy przed którymi stoją pracownicy Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

 Odc. 4 Czy w Polsce istnieje polityka zdrowotna realizowana przez Ministerstwo Zdrowia w zakresie opieki paliatywnej nad dziećmi?

 Odc. 5 Kto finansuje działalność Hospicjum? Na czym polega współpraca Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci z NFZ?

 Odc. 6 Na czym polega współpraca Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci z zarządem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego?

 Odc. 7 Hospicjum stawia sobie za cel poprawę jakości życia nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin. Jak można ten cel osiągnąć?

 Odc. 8 Na czym polega rola lekarza w Hospicjum?

 Odc. 9 Na czym polega rola pielęgniarki Hospicjum?

 Odc. 10 Na jaką pomoc Hospicjum może liczyć rodzina po stracie dziecka?