Articles In English na-russkom-yazyke Fundacja WHD na FaceBooku Fundacja WHD na FaceBookuFundacja WHD na YouTubeInstagramissuu.com

22 678 16 11
Opieka paliatywno-hospicyjna w Polsce jest wciąż niewystarczająca. Wynika to m.in. z limitowania świadczeń, zawężonej listy chorób, które do niej kwalifikują i utrudnionego dostępu do niej pacjentów z gmin wiejskich – poinformowali przedstawiciele Najwyższej Izby Kontroli podczas sejmowej Komisji Polityki Senioralnej. Czytaj dalej...

18 stycznia 2020 r. w Ciechanowie odbył się koncert charytatywny na rzecz Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Koncert zorganizowany został przez Profesjonalny Ośrodek Rozwoju Talentów, z inicjatywy taty jednego z naszych pacjentów oraz prowadzącej Ośrodek Bogumiły Nasierowskiej.

Na scenie ciechanowskiej Hali Mazovia wystąpili artyści PORT-u, a także zaproszone przez organizatorów regionalne zespoły taneczne, muzyczne i chóralne. Tematyka koncertu nawiązywała do niedawnych świąt Bożego Narodzenia – nie zabrakło tradycyjnych kolęd, ale i utworów współczesnych, np. pięknych piosenek Zbigniewa Preisnera z albumu Moje kolędy na koniec wieku.  

Warszawskie Hospicjum dla Dzieci reprezentowała Beata Biały, która opowiedziała zgromadzone publiczności o działalności hospicjum.

Organizatorom i publiczności serdecznie dziękujemy za wsparcie udzielone naszym pacjentom.  

Czytaj dalej...
Od lewej: Tomasz Dangel, Wojciech Leppert, Artur Januszaniec w Poradni Stomatologicznej Uśmiech Malucha

Profesor Wojciech Leppert - krajowy konsultant w dziedzinie medycyny paliatywnej - odwiedził Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Czytaj dalej...

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania Kwartalnika "Hospicjum".

Czytaj dalej...

Czasopismo naukowe Neurological Sciences  opublikowało artykuł „Palliative care in 9 children with neurodegeneration with brain iron accumulation” (Opieka paliatywna u 9 dzieci chorych na encefalopatię z odkładaniem żelaza w mózgu). Autorami artykułu są pracownicy Fundacji WHD: dr hab. n. med. Tomasz Dangel, lek. Artur Januszaniec, piel. Barbara Ważny, oraz konsultant WHD, dr n. med. Tomasz Kmieć, który opiekował się ww. pacjentami od strony neurologicznej.

Czytaj dalej...

Zapraszamy lekarzy hospicjów dla dzieci na kurs doskonalący CMKP „Pediatryczna opieka paliatywna – wymiana doświadczeń”. Kurs odbędzie się w dniach 6-7 marca 2020 roku w Centrum Naukowo-Szkoleniowym im. Tadeusza Dąbrowskiego, ul. Agatowa 1 w Warszawie.

Tematyka kursu ujęta została w czterech osobnych sesjach:

  1. Sedacja paliatywna.
  2. Trudne przypadki w pediatrycznej opiece paliatywnej (kliniczne, etyczne, prawne).
  3. Pacjenci z diagnostyki prenatalnej w hospicjum.
  4. Badania USG w domu pacjenta.

Każda sesja będzie składała się z wykładów wprowadzających, prezentacji przypadków i dyskusji. Liczymy, że taka forma zajęć pozwoli na wymianę doświadczeń i analizę różnych sposobów postępowania.

Zwracamy się z prośbą do lekarzy, którzy wezmą udział w kursie, o zgłoszenie przypadku do jednej z ww. sesji. Prosimy o przesłanie prezentacji PowerPoint (15 minut) w terminie do 2.01.2020 r. na adres paulina.kowacka@hospicjum.waw.pl. Czas przeznaczony na prezentacje przypadków jest ograniczony długością poszczególnych sesji. Dlatego kierownik naukowy kursu dokona wyboru najciekawszych przypadków i powiadomi autorów, czy ich prezentacja została przyjęta do wygłoszenia.

Wstępny program oraz możliwość rejestracji dostępne są na stronie:
https://hospicjum.waw.pl/szkolenia/kursy/pediatryczna-opieka-paliatywna-wymiana-doswiadczen.

Szczegółowy program kursu uwzględniający nadesłane prezentacje zostanie opublikowany w styczniu 2020 r. pod dresemhttps://hospicjum.waw.pl/szkolenia/kursy/pediatryczna-opieka-paliatywna-wymiana-doswiadczen.

Dysponujemy 70 miejscami dla lekarzy. O przyjęciu na kurs zdecyduje kolejność rejestracji. W razie większego zainteresowania, kurs zostanie powtórzony.

Serdecznie zapraszamy do nadsyłania prezentacji i udziału w zajęciach.

Czytaj dalej...

W mgliste popołudnie 3 listopada, jak co roku zgromadziliśmy się w Katedrze świętego Floriana i św. Michała Archanioła na warszawskiej Pradze, by wraz z rodzinami naszych podopiecznych modlić się za tych, którzy odeszli. 

Czytaj dalej...

24 października 2019 r. odwiedzili nas zwycięzcy Wielkiego Testu TVP o Jagiellonach.

Aktorzy Anna Gzyra i Robert Czebotar wybrali Fundację WHD na beneficjenta swojej pomocy i przyjechali przekazać wygraną w teleturnieju kwotę 30 000 zł.

W imieniu Fundacji WHD symboliczny czek odebrali: Artur Januszaniec (Prezes Fundacji), Wojciech Marciniak (Wiceprezes), Beata Biały (specjalista ds. Public Relations) oraz Małgorzata Olejnicka i Joanna Pietrzak.

Pani Annie i panu Robertowi serdecznie gratulujemy zwycięstwa i dziękujemy za wsparcie naszej Fundacji i nieuleczalnie chorych dzieci, którymi się opiekujemy.

Na zakończenie wizyty przekazaliśmy naszym darczyńcom podziękowania w formie pamiątkowych dyplomów.

Spotkaniu towarzyszyła kamera. Krótką relację z odwiedzin w Hospicjum i z przekazania czeku będzie można obejrzeć przed emisją kolejnej edycji Wielkiego Testu TVP.

Czytaj dalej...

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Jacka Łuczaka – pioniera opieki paliatywnej w Polsce i Europie, nauczyciela lekarzy i przyjaciela Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Profesor na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Czytaj dalej...