Przekaż
Datek
Na sercach ustawionych w pobliżu ołtarza wyspisane zostały imiona i nazwiska dzieci, które zmarły od początku powstania hospicjum.

W warszawskiej Konkatedrze Matki Boskiej Zwycięskiej celebrowana była msza święta w intencji zmarłych pacjentów Warszawskiego Hospicjum Domowego oraz ich rodzin.

Czytaj dalej...

W sobotę, 22 października 2022 r., odbyła się gala, na której ogłoszone zostały wyniki plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Czytaj dalej...
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru naszego kwartalnika. Czytaj dalej...
Agnieszka Ćwiklik - pielęgniarka WHD z wizytą u Ivana

Warto przy tej okazji przypomnieć, że hospicja domowe dla dzieci są w Polsce wyłączną domeną organizacji pozarządowych, a pierwsze takie hospicjum w naszym kraju założone zostało przez dr. Tomasza Dangla. Było to właśnie nasze hospicjum!

Czytaj dalej...
Małgorzata Murawska, pielęgniarka WHD, wygłosiła wykład pt. „Leczenie bólu u dzieci w domowej opiece paliatywnej – standardy postępowania”

23 września 2022 r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Opieki Paliatywnej

Czytaj dalej...

Nagrodę w kategorii „Działania na rzecz pacjenta” otrzymała Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Czytaj dalej...
Robert Sobieszczuk, fizjoterapeuta WHD i zapas cennego lekku

Czasem potrzeba chwili sprawia, że zwracamy się o konkretną pomoc.

Czytaj dalej...

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru kwartalnika Hospicjum

Czytaj dalej...

Sejm przyjął, a Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w której uwzględniono podniesienie z 1% do 1,5% wysokość odpisu podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Czytaj dalej...

W ramach akcji „#PFN Solidarni z Ukrainą” Polska Fundacja Narodowa wsparła Fundację WHD darowizną przeznaczoną na stypendium dla pracowników medycznych z Ukrainy odbywających staż w hospicjum domowym dla dzieci.

Dzięki tej darowiźnie od 1 czerwca 2022 r. półroczne szkolenie w hospicjum domowym WHD odbędzie pielęgniarka z Kijowa oraz lekarka z Charkowa, które przyjechały do Polski wraz z rozpoczęciem wojny na Ukrainie i uzyskały tu status uchodźców.

Obie panie złożyły w Ministerstwie Zdrowia wnioski o uzyskanie prawa do wykonywania zawodu medycznego w Polsce. W oczekiwaniu na decyzję Ministerstwa Zdrowia podpisały z WHD umowy o odbyciu szkolenia. Pod okiem pracowników naszego zespołu będą poznawały standardy i procedury medyczne obowiązujące w hospicjum domowym dla dzieci.

Darowizna Polskiej Fundacji Narodowej pozwoli sfinansować koszty tego szkolenia, a obu stażystkom zapewni środki utrzymania ich i ich rodzin w Polsce.

Dziękujemy Polskiej Fundacji Narodowej za zaufanie i kolejne już wsparcie udzielone naszej fundacji!

Czytaj dalej...