Przekaż
Datek
KRS 0000097123

Hospicyjne Zaduszki

Ikonka dla Hospicyjne Zaduszki

W niedzielę 5 listopada 2023 r., w Katedrze Św. Floriana w Warszawie celebrowana była msza święta w intencji naszych zmarłych pacjentów i ich rodzin.

Jak co roku, zespół hospicjum spotkał się z rodzinami podopiecznych, by wspólnie modlić się za zmarłe dzieci, którymi opiekowaliśmy się przez wszystkie lata istnienia naszych hospicjów – domowego i perinatalnego.

Mszę koncelebrowali  ks. biskup Jacek Grzybowi oraz kapelani hospicjum - obecny, ks. Wojetk Pieniak, i były, ks. Darek Zając. Podczas modlitwy wiernych pracownicy Fundacji WHD, Agnieszka Chmiel-Baranowska i Wojciech Marciniak, odczytali imiona i nazwiska dzieci, które odeszły od nas w ostatnim roku.

Pod ołtarzem ustawione zostały dwa serca z wypisanymi na nich imionami i nazwiskami naszych zmarłych pacjentów. Po mszy do serc podchodziły całe rodziny, by odnaleźć na nich swoich bliskich.

Po zakończonym nabożeństwie w gościnnych podziemiach katedry odbyło się spotkanie pracowników i wolontariuszy hospicjum z rodzinami naszych podopiecznych.

Dziękujemy księżom za koncelebrowanie mszy, księdzu biskupowi za homilię, rodzinom naszych podopiecznych za przybycie, wspólną modlitwę i wzruszające spotkanie, chórowi pod dyrekcją Pawła Rosłańca za piękną oprawę muzyczną, a także panu Danielowi Krakowiakowi, który przeprowadził transmisję mszy na naszym facebookowym profilu.

  • Hospicyjne Zaduszki - zdjęcie nr 1
  • Hospicyjne Zaduszki - zdjęcie nr 2
  • Hospicyjne Zaduszki - zdjęcie nr 3
  • Hospicyjne Zaduszki - zdjęcie nr 4
Przekaż Datek