Łukasz Nowak (fot. Karol Bartnik, 2019 r.)

Łukasz po raz kolejny udowodnił, że talent i determinacja dają wspaniałe efekty. Indywidualnie wygrał osiem partii, zremisował jedną i przegrał tylko dwie. Reszta zawodników z jego drużyny spisała się równie dobrze i Polska 1 zajęła 1 miejsce, wyprzedzając na podium Rosję i Ukrainę! Warto dodać, że Drużyna Polska 3 zajęła miejsce czwarte, a Polska 2 - szóste. 

Czytaj dalej...

5 grudnia na całym świecie swoje święto mają wolontariusze. Ludzie, którzy pracują na rzecz bliźnich, nie oczekując w zamian niczego poza osobistą satysfakcją i radością z czynienia dobra. 

Czytaj dalej...

Hospicyjna Msza Święta

Hospicyjna Msza Święta

Serdecznie zapraszamy na Mszę św., która będzie sprawowana
w intencji Zmarłych Dzieci i ich Rodzin.

Czytaj dalej...

... o specyfice pracy w hospicjum domowym, o towarzyszeniu rodzicom i rodzeństwu umierającego dziecka, a także o tym, w jaki sposób wiara pomaga w pogodzeniu się ze śmiercią bliskiej osoby.

Czytaj dalej...

Każdego roku, w drugą sobotę października obchodzony jest Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Zwraca on uwagę społeczności międzynarodowej na osoby nieuleczalnie chore i tych, którzy walczą z ich cierpieniem – lekarzy, pielęgniarki, fizjoterapeutów, psychologów, pracowników socjalnych, kapelanów, wolontariuszy.

Czytaj dalej...

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru kwartalnika Hospicjum.

Czytaj dalej...
8 września obchodzony jest Światowy Dzień Fizjoterapii. W dniu ich święta, życzymy wszystkim fizjoterapeutom dużo sił, zarówno fizycznych, jak psychicznych oraz radości i satysfakcji z pracy.

Czytaj dalej...
Janusz Korczak z dziećmi i personelem Domu Sierot w Pruszkowie (lata 20. XX wieku), https://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Korczak#/media/Plik:Janusz_Korczak_-_Nasz_Dom_-_1920-28.jpg

22 lipca przypada 142. rocznica urodzin Janusza Korczaka, lekarza i pedagoga, wielkiego przyjaciela dzieci, który był im wierny do końca. Do jego myśli odwołujemy się w naszej codziennej pracy w hospicjum. Była też inspiracją do powstania stworzonych przez naszą fundację standardów pediatrycznej opieki paliatywnej. W przedmowie do wydania z 2019 roku autorzy tego dokumentu piszą, między innymi:

Czytaj dalej...

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru kwartalnika Hospicjum.

Czytaj dalej...

23 czerwca w Polsce obchodzony jest Dzień Ojca. Z tej okazji zespół WHD składa serdeczne życzenia wszystkim tatusiom.

Drodzy Tatusiowie, życzymy Wam, by w Waszym życiu więcej było chwil radosnych niż smutnych, by piękna pogoda gościła za oknem i w Waszym sercu, i by otaczała Was miłość, która każdy trud przemienia w szczęście.

Naszym „hospicyjnym” tatusiom ślemy szczególne życzenia siły i wytrwałości oraz jak najwięcej uśmiechu na Waszej twarzy i twarzyczkach Waszych dzieci.

Wszystkiego najlepszego!

Czytaj dalej...