W Niedzielę 4 września 2016r. kanonizowano bł. Matkę Teresę z Kalkuty.

W 1996 r. skierowała do Polaków list:

Moi Drodzy Bracia i Siostry w Polsce!

Jak wiecie, jestem w szpitalu, ale słysząc o zmianach prawa, jakie są rozważane w Polsce, czuję, że Bóg chce, abym zwróciła się do Was w imieniu nienarodzonych dzieci.

Czytaj dalej...

30 lipca 2016 r. w X edycji Memoriału Huberta Bercika Manteuffla (http://www.bercik.netweb.pl/) zawodnicy z drużyny Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci uzyskali, na dystansie Standard, następujące wyniki...

Czytaj dalej...

20 lipca 2016 r. Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci podpisała umowę z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.
W ramach podpisanego porozumienia:
1. Fundacja WHD zobowiązała się do kształcenia studentów w zakresie pediatrycznej i perinatalnej opieki paliatywnej oraz komunikacji z pacjentem.
2. Uniwersytet udzielił Fundacji WHD akredytacji jako ośrodkowi referencyjnemu w dziedzinie pediatrycznej i perinatalnej medycyny paliatywnej.

Czytaj dalej...

20 czerwca 2016 roku w Warszawie, w hotelu GROMADA odbyła się uroczysta Gala z okazji 25-lecia Samorządu Zawodowego Pielęgniarek oraz Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej.

Czytaj dalej...

21 maja 2016 r. w siedzibie Fundacji WHD odbyła się uroczystość z okazji 10 rocznicy powstania Poradni USG Agatowa, działającej pod kierownictwem naukowym prof. Joanny Szymkiewicz-Dangel. Wśród wielu zaproszonych gości udział w uroczystości wzięły także dzieci – pacjenci Poradni.

Czytaj dalej...

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 18 maja 2016 roku zmarł Prof. dr hab. med. Zdzisław Rondio, pionier polskiej anestezjologii dziecięcej, wychowawca i nauczyciel kilku pokoleń polskich pediatrów i anestezjologów.

Czytaj dalej...

W dniach 13-14 maja 2016 r., w siedzibie Fundacji WHD, odbyła się III edycja kursu dla lekarzy "Opieka paliatywna w pediatrii". W zajęciach wzięło udział 18 osób.

Czytaj dalej...

11 maja 2016 r. Warszawskie Hospicjum dla Dzieci odwiedził Jacek Hugo-Bader – podróżnik, dziennikarz i reportażysta.

Czytaj dalej...

28 kwietnia 2016 r. w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim wyemitowany został krótki materiał o naszej podopiecznej Ani.

Czytaj dalej...

Rozmawia Marta Brzezińska-Waleszczyk

Załóżmy, że jestem w ciąży, właśnie usłyszałam diagnozę, że moje dziecko jest nieuleczalnie chore. Być może dotrwa do końca ciąży, przeżyje poród, ale umrze krótko po narodzinach. Przychodzę do Pańskiego hospicjum. Co mi Pan powie?

Czytaj dalej...