Articles In English na-russkom-yazyke Fundacja WHD na FaceBooku Fundacja WHD na FaceBookuFundacja WHD na YouTubeInstagramissuu.com

22 678 16 11

Czternastego października br. na Kępie Potockiej w Warszawie odbył się bieg charytatywny ,,Wybiegaj Sprawność", który zorganizował Pan Janusz Bukowski ze Stowarzyszenia ,,Dać siebie innym". Oprócz biegu głównego na dystansie 5 km oraz biegów dla dzieci i młodzieży, w programie imprezy znalazł się Nordic Walking oraz bieg osób niepełnosprawnych.

wybiegaj-sprawnosc-bieg.pgBieg główny wystartował punktualnie o godz.12. Wśród zawodników znaleźli się reprezentanci WHD, którzy osiągnęli następujące wyniki:
Leszek Pękala 0:18:40
Mateusz Jaczewski 0:19:36
Łukasz Wyrożemski 0:20:21
Łukasz Bańkowski 0:20:47
Ireneusz Wojciechowski 0:22:23
Tomasz Dangel 0:23:27
Zbigniew Koper 0:23:27
Agata Kołakowska-Boczar 0:29:49
Łucja Joppek 0:37:36

Dziękujemy p. Mariuszowi Łuciukowi i p. Marcinowi Zintkowi, którzy mimo braku numerów startowych i pomiaru czasu pobiegli, wspierając tym samym naszą drużynę.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Janusza Bukowskiego ze Stowarzyszenia ,,Dać Siebie Innym" za zaangażowanie i pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom.

Dochód z opłat startowych i sponsorskich przeznaczono na zakup dwóch wózków inwalidzkich dla podopiecznych Stowarzyszenia oraz samochodu Fiat Panda dla Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Kluczyki do samochodu odebrał w imieniu naszej Fundacji wice prezes Ireneusz Kalisiak. Na zdjęciu poniżej od lewej: Janusz Bukowski - Stowarzyszenie "Dać siebie Innym", Małgorzata Klimkiewicz - WHD, Ireneusz Kalisiak - WHD. Więcej zdjęć na Facebooku.

wybiegaj-sprawnosc-wozki wybiegaj-sprawnosc-samochod

Małgorzata Klimkiewicz
WHD

Czytaj dalej...

30 września 2012 r. odbył się kolejny, 34. Maraton Warszawski. W licznej grupie miłośników biegania kolejny raz znaleźli się reprezentanci Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, którzy uzyskali następujące wyniki:

Zbigniew Koper 02:57:39
Ireneusz Wojciechowski 03:45:57
Marcin Zintek 03:47:21
Marian Ścibor 04:01:49
Jerzy Lewaszow 04:29:46
Piotr Drzewiecki 04:51:24
Stanisław Jończyk 04:58:22

Bieg ukończyło 6 796 zawodników. Na mecie na Stadionie Narodowym zgromadziło się wielu kibiców, którzy witali zawodników gromkimi brawami. Wszystkim zawodnikom z drużyny WHD serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok.

W ramach 34. Maratonu Warszawskiego na Stadionie Narodowym zorganizowano targi Sport&Fitness. Pracownicy i wolontariusze WHD przez dwa dni byli do dyspozycji odwiedzających – odpowiadali na zadawane pytania przybliżając odwiedzającym ideę opieki paliatywnej nad dziećmi.

Małgorzata Klimkiewicz
WHD

Zdjęcia na facebooku - zapraszamy.

Czytaj dalej...

List od Biskupa Piotra Jareckiego, w którym odnosi się do działań naszej Fundacji na rzecz pomocy rodzicom, u których nienarodzonego dziecka zdjagnozowano ciężkie upośledzenie lub schorzenie zagrażające życiu.

list-biskupa-jareckiego

Czytaj dalej...

Zapraszamy do zapoznania się z dyskusją "O racjonalne decyzje w opiece neonatalnej".

Wypowiedzi w formie plików pdf zamieszczone są na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Bioetycznego. Dyskusję zapoczątkował Kazimierz tekstem wprowadzającym pt. Czy rodzice mają prawo do decydowania o życiu i śmierci krytycznie chorych noworodków?.

Czytaj dalej...

W niedzielne popołudnie, 23 września 2012 r. przedstawiciele Akcji MitsuManiaki Dzieciom odwiedzili Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

MitsuManiacy: Hubert Ciuruś, Adam Domański, Patryk Schultz, Bartek Świderski razem z zaproszonymi gośćmi: rajdowym Mistrzem Polski Robertem Herbą, pilotem rajdowym Jackiem Rathe i dziennikarzem motoryzacyjnym Jarosławem Maznasem spotkali się z rodzeństwem dzieci, które aktualnie są pod opieką hospicjum oraz rodzeństwem w żałobie.

Goście zaprezentowali samochody: elektryczny Mitsubishi I-Miev, terenowy Mitsubishi Pajero oraz sportowy Mitsubishi Legnum, a także opowiedzieli o swoich przygodach związanych z udziałem w rajdach oraz nagrywaniem filmowych scen kaskaderskich. Anegdotom nie było końca.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za poświęcenie wolnego czasu – mamy nadzieję na następne spotkania.

Zdjęcia na facebooku

Czytaj dalej...

18 września 2012 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Szpitalem Dzieciątka Jezus w Warszawie a Fundacją Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Szpital Dzieciątka Jezus jest kolejną, po Szpitalu Bielańskim placówką, która zgłosiła się do Fundacji WHD z prośbą o pomoc rodzinom u których nienarodzonego dziecka wykryto upośledzenie lub chorobę zagrażającą życiu. Na mocy zawartego porozumienia rodziny otrzymają bezpłatną pomoc psychologa.

Czytaj dalej...

14 października 2012 r. na Kępie Potockiej w Warszawie wystartuje bieg "Wybiegaj sobie sprawność".

Organizatorem jest Janusz Bukowski z Fundacji "Dać siebie innym" zaś honorowy patronat nad imprezą objęła małżonka prezydenta RP, Anna Komorowska.

Dochód z opłat startowych i sponosrskich zostanie przeznaczony na zakup nowego samochodu, którym pielegniarki z Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci będą dojeżdżały do dzieci będących pod opieką Hospicjum, oraz na zakup dwóch wózków inwalidzkich dla podopiecznych Fundacji "Dać siebie innym".

Jeśli chcesz wesprzeć akcję i wystartować w koszulce z logo Fundacji WHD, skontaktuj się z nami do końca września br.

Szczegółowe informacje i rejestracja uczestników znajdują się na stronie www.wybiegajsprawnosc.pl.

Czytaj dalej...

31 lipca 2012 r. na Zamku Królewskim w Warszawie podczas uroczystej sesji Rady Miasta zostały wręczone Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy. Wśród uhonorowanych osób i organizacji znalazła się Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Nagroda została przyznana „w uznaniu zasług dla Stolicy Rzeczypospolitej Polskiej". Statuetkę i znaczek Syrenki Warszawskiej odebrał prezes Fundacji lek. med. Artur Januszaniec.

Zdjęcia z uroczystości na Fecebooku

Czytaj dalej...

VI-memorial-Bercika-8

Tegoroczny Memoriał ,,Bercika" był szóstym z kolei.
Tak jak w ubiegłym roku, to niezwykłe sportowe wydarzenie zgromadziło wielu miłośników MTB, którzy 21 lipca 2012 r. przyjechali do Marek, aby w ten sposób uczcić pamięć tragicznie zmarłego Huberta Manteuffla i wziąć udział w sportowych zmaganiach.

VI-memorial-Bercika-5Na dystansie Sport (48 km) wystartowało 88 zawodników, z których 14 nie ukończyło wyścigu.
Na dystansie Standard (16 km) wystartowało 107 zawodników.

Wśród uczestników Memoriału, znalazła się także reprezentacja Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

Na dystansie Standard:
Dariusz Adamczyk – 15 miejsce w kat. M3 z wynikiem 00:53:06
Robert Gawkowski – 19 miejsce w kat. M2 z wynikiem 00:50:02
Jakub Jończyk – 27 miejsce w kat.M2 z wynikiem 00:54:02
Dawid Kopacki – 11 miejsce w kat. M1 z wynikiem 01:03:29
Ewa Kopacka – 5 miejsce w kat, K3 z wynikiem 01:01:09
Janusz Kurek – 38 miejsce w kat. M2 z wynikiem 00:58:06
Marian Ścibor – 30 miejsce w kat. M2 z wynikiem 00:54:16
Tomasz Ziomek – 40 miejsce w kat. M2 z 01:01:19

Na dystansie Sport:
Krzysztof Zieliński – 28 miejsce w kat. M2 z wynikiem 02:26:27

Rodzina i przyjaciele Huberta, którzy są organizatorami Memoriału, spisali się na medal, dbając, by każdy szczegół imprezy był dopracowany. Podobnie jak rok temu, pogoda dopisała. Stali bywalcy Memoriału twierdzą, że co roku pogoda jest jak na zamówienie.

Po sportowych zmaganiach na trasie, mogliśmy wspólnie odwiedzić grób Huberta. 

 

W imieniu zawodników i swoim, chcę podziękować mamie ,,Bercika" Pani Grażynie Manteuffel za ciepłą atmosferę i ponowne zaproszenie naszej reprezentacji do udziału w wyścigu oraz życzyć wytrwałości w przygotowywaniu kolejnego Memoriału.

Małgorzata Klimkiewicz

Więcej zdjęć na Facebooku

Czytaj dalej...

VI Memoriał Huberta "Bercika" Manteuffla

VI Memoriał Huberta Bercika Manteuffla

21 lipca startuje VI Memoriał ,,Bercika" - wyścig MTB o Puchar Burmistrza Marek.

Podobnie jak w ubiegłym tak i w tym roku w imprezie weźmie udział reprezentacja Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Zapraszamy miłośników rowerowego szaleństwa do wspólnych sportowych zmagań, a osoby które chcą reprezentować Fundację WHD prosimy o kontakt mailowy: malgorzata.klimkiewicz@hospicjumdladzieci.pl

Rejestracja uczestnictwa oraz szczegółowe informacje na temat wyścigu

Relacja z V Memoriału „Bercika"

 

Czytaj dalej...