Dwudziestego lipca 2013 r. odbył się VII Memoriał Huberta „Bercika" Manteuffla - Wyścig MTB o puchar Burmistrza Miasta Marki.

Wyścig organizowany jest dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego Huberta „Bercika" Manteuffla – wielkiego miłośnika kolarstwa, uczestnika wielu maratonów MTB, którego marzeniem było zorganizowanie maratonu MTB na terenie miasta, w którym mieszkał.

Czytaj dalej...

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci objęła patronatem III Warszawski Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej.

Czytaj dalej...

Uczniowie Amerykańskiej Szkoły z Konstancina przeprowadzili kolejną akcję na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Pomysłowość dzieci i ich opiekunów zasługują naprawdę na ogromny podziw.

Czytaj dalej...

Dębica, 18-20 kwietnia 2013 r.

Fundację WHD reprezentowali:
Prof. Joanna Dangel – złota medalistka na 50 i 100 m stylem klasycznym
Dr Tomasz Dangel – srebrny medalista na 400 i 1500 m stylem dowolnym

Czytaj dalej...

Podczas Konferencji "Opieka Paliatywna w Polsce 2013" (Warszawa, 12-13 kwietnia 2013 r.) dr Tomasz Dangel odebrał w imieniu zespołu współpracowników dyplom.

Czytaj dalej...

Najnowsze badania opinii pokazują, że większość Polaków podpisałaby tzw. testament życia.
Zachęcamy do zapoznania się zartykułem pt."Prawo do umierania w godności" (prawnik 20 marca 2013 nr 56 (3446) gazetaprawna.pl).

Czytaj dalej...

Dwudziestego czwartego marca 2013 r. wystartował 8. Półmaraton Warszawski. Na linii startu, mimo niskiej temperatury, stanęły 10 142 osoby.

W wyznaczonym limicie czasu bieg ukończyło aż 10 074 zawodników.

Czytaj dalej...

List od Rzecznika Praw Obywatelskich to naprawdę wielkie wyróżnienie.

Czytaj dalej...

Orędzie Ojca Świętego na XXI Światowy Dzień Chorego
(11 lutego 2013 r.)

„Idź, i ty czyń podobnie!" (Łk 10, 37)

Drodzy Bracia i Siostry!

1. 11 lutego 2013 r., w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, odbędą się w sanktuarium maryjnym w Altötting uroczyste obchody. Dzień ten jest dla chorych i pracowników służby zdrowia, dla wiernych chrześcijan i dla wszystkich osób dobrej woli „owocnym czasem modlitwy, współuczestnictwa i ofiary z cierpienia dla dobra Kościoła oraz skierowanym do wszystkich wezwaniem, aby rozpoznali w chorym bracie święte Oblicze Chrystusa, który przez cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie dokonał dzieła zbawienia ludzkości" (Jan Paweł II, List ustanawiający Światowy Dzień Chorego, 13 maja 1992 r., 3). W tych okolicznościach jest szczególnie bliski mojemu sercu każdy i każda z was, drodzy chorzy, którzy w placówkach opiekuńczych i leczniczych czy też w domach doświadczacie trudnych chwil z powodu choroby i cierpienia. Wszystkim pragnę przekazać pełne otuchy słowa ojców Soboru Watykańskiego II: „Nie jesteście opuszczeni czy niepotrzebni: jesteście powołani przez Chrystusa, wy jesteście Jego przejrzystym obrazem" (Orędzie do ubogich, chorych i cierpiących).

Czytaj dalej...

CBOS - Zaniechanie uporczywej terapii a eutanazja

"Celem naszego badania było z jednej strony ustalenie, jakie skojarzenia budzą określenia: zaniechanie uporczywej terapii oraz eutanazja, co badani przez nie rozumieją, do jakich sytuacji je odnoszą, z drugiej zaś – określenie, jaki jest społeczny stosunek do obu tych kwestii." [Fragment wprowadzenia do komunikatu z badań].

Czytaj dalej...