Przekaż
Datek
KRS 0000097123

Wolontariat wigilijno-przedświątecznie

Ikonka dla Wolontariat wigilijno-przedświątecznie

Fundacja „Warszawskie Hospicjum dla Dzieci" istnieje już 20 lat, służąc chorym dzieciom, ich rodzicom i najbliższym. Jest w niej też miejsce dla wolontariuszy – tych, którzy chcą i mogą poświęcić trochę swojego czasu, wspierając doskonały zespół lekarzy, pielęgniarek i ludzi potrzebnych w tej działalności.

Opiekunką braci wolontariackiej jest Małgosia Klimkiewicz – ciepła, serdeczna, wspaniała organizatorka. To z jej inicjatywy spotykamy się od czasu do czasu, aby się bliżej poznać się, porozmawiać, również coś dobrego zjeść.
I tak 13 grudnia spotkaliśmy się kolejny raz – w siedzibie Fundacji. Okoliczność świąteczna, wigilijna. Jak przystało na taki czas, było mnóstwo potraw własnoręcznie przygotowanych przez wolontariuszy. Od czerwonego barszczyku z pasztecikami, przez bigos, pierogi, śledzie na dwa sposoby, rybę po grecku, wypieczony w domu chleb, trzy rodzaje sałatek aż do szarlotki, piernika, sernika, białych i ciemnych czekoladek domowego wyrobu, orzeszków. Stół pięknie nakryty, ze stojącą pośrodku świecą Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Opłatek trochę „stał w korku", ale cierpliwie na niego czekaliśmy.
Rozpoczęliśmy – zaszczycił nas swoją obecnością twórca Fundacji dr Tomasz Dangel. Skierował ku nam wiele mądrych i ciepłych słów, dając otuchę i wsparcie do dalszego działania. Po „ojcowsku" i przyjacielsku przemówił do nas Mirek – wolontariusz, którego dzieckiem opiekowało się kiedyś WHD.
Małgosia pięknie nam podziękowała za nasz trud, a potem było wzajemne składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem. I biesiadowanie, i rozmowy poważne i mniej poważne. Dobry, ciepły i serdeczny nastrój.

Joanna Tarasiewicz
wolontariuszka

Zobacz na Facebooku

  • Wolontariat wigilijno-przedświątecznie - zdjęcie nr 1
Przekaż Datek