Articles In English na-russkom-yazyke Fundacja WHD na FaceBooku Fundacja WHD na FaceBookuFundacja WHD na YouTubeInstagramissuu.com

22 678 16 11

Światowy Dzień Fizjoterapii

Światowy Dzień Fizjoterapii

8 września obchodzony jest Światowy Dzień Fizjoterapii (ang. World Physical Therapy Day). Został on ustanowiony w 1996 roku przez Światową Konfederację Fizjoterapii, aby zwrócić uwagę społeczności międzynarodowej na rolę fizjoterapii i fizjoterapeutów w leczeniu pacjentów. Każdego roku wybierane jest hasło promujące jakiś aspekt fizjoterapii. W roku 2020 tematem przewodnim jest rehabilitacja i COVID-19.

My natomiast pragniemy podkreślić, jak ważna jest fizjoterapia dla pacjentów hospicjum. Bez pracy naszych fizjoterapeutów opieka paliatywna, jaką otaczamy nieuleczalnie chore dzieci, byłaby niepełna i w wielu przypadkach nieskuteczna. Fizjoterapia ruchowa, oddechowa, neurologiczna to tylko przykłady działań podejmowanych przez hospicyjnych fizjoterapeutów. Wiedza i zaangażowanie Małgosi, Magdy i Roberta są doskonałym orężem w walce z cierpieniem naszych małych podopiecznych.

W dniu ich święta, życzymy wszystkim fizjoterapeutom dużo sił, zarówno fizycznych, jak psychicznych oraz radości i satysfakcji z pracy.