Przekaż
Datek
KRS 0000097123

Światowy Dzień Chorego

Ikonka dla Światowy Dzień Chorego

11 lutego, jak co roku, obchodzimy Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, kardynała Fiorenza Angeliniego. To dzień zadumy i refleksji nad kruchością fizycznego istnienia człowieka. Bo, jak napisał Papież Franciszek w tegorocznym orędziu na XXIX Światowy Dzień Chorego, „doświadczenie choroby sprawia, że odczuwamy naszą bezradność, a jednocześnie wrodzoną potrzebę drugiego człowieka. (…) Gdy jesteśmy chorzy, niepewność, strach a niekiedy przerażenie przenikają bowiem nasze umysły i serca. Znajdujemy się w sytuacji bezsilności, ponieważ nasze zdrowie nie zależy od naszych zdolności ani od naszego zatroskania”.

W tym dniu z czułością i troską myślimy o wszystkich chorych i cierpiących oraz o tych, którzy im w tym cierpieniu niosą pomoc i ulgę. Szczególnie serdeczne myśli kierujemy ku pacjentom naszego hospicjum i ich rodzinom. Życzymy Wam dużo sił fizycznych i duchowych, a także miłości, która jest tej siły źródłem.

Całe orędzie Papieża Franciszka można przeczytać tutaj: http://www.vatican.va/content/francesco/pl/messages/sick/documents/papa-francesco_20201220_giornata-malato.html

  • Światowy Dzień Chorego - zdjęcie nr 1
Przekaż Datek