Przekaż
Datek
KRS 0000097123

E- learningowy kurs specjalizacyjny

Ikonka dla E- learningowy kurs specjalizacyjny

Koronawirus sprawił, że organizowany po raz pierwszy przez naszą fundację kurs specjalizacyjny dla lekarzy przeprowadzony został w zupełnie nowej formie. 

Jesienią 2019 roku Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego ogłosiło przetarg na organizację kursów specjalizacyjnych w wielu dziedzinach medycyny, w tym także w pediatrycznej opiece paliatywnej. Kursy miały się odbyć w ramach projektu dofinansowanego przez Unię Europejską. Mając już bogate doświadczenie w prowadzeniu kursów doskonalących, nasza fundacja przystąpiła do przetargu i ostatecznie uzyskała możliwość zorganizowania dla lekarzy odbywających specjalizację w zakresie pediatrii trzech edycji kursu „Opieka paliatywna”. 

Pierwsza edycja kursu odbyła się w dniach 20-21 maja. Pierwotnie kurs miał się odbyć w Centrum Naukowo-Szkoleniowym im. Tadeusza Dąbrowskiego przy Agatowej 1 w Warszawie, jednak ze względu na epidemię COVID-19 musieliśmy  szukać nowych rozwiązań. Skorzystaliśmy z dobrodziejstw technologii - kurs odbył się w formie wykładów online na żywo.

Na kurs składało się w sumie 16 wykładów. Poza zagadnieniami stricte medycznymi, takimi jak farmakologia, epidemiologia, sedacja paliatywna, perinatalna opieka paliatywna, itp., były też wykłady z zakresu bioetyki, standardów i procedur w pediatrycznej opiece paliatywnej, jak również wykład na temat przekazywania trudnych informacji rodzicom chorych dzieci. Wykłady wygłosili: dr hab. n. med. Tomasz Dangel (jednocześnie kierownik naukowy kursu), prof. Joanna Szymkiewicz-Dangel, kierownik Poradni USG Agatowa Fundacji WHD, oraz mgr Agnieszka Chmiel-Baranowska, psycholog Fundacji WHD.

Przygotowania i próby trwały kilka tygodni. Mimo to nie obyło się bez małych wpadek - niewłączony na czas mikrofon, film, który uparcie nie chciał się odtworzyć. Ot, uroki technologii, która także miewa swoje kaprysy. Z naszego punktu widzenia było to bardzo interesujące przedsięwzięcie, nowe pod względem technicznym i odrobinę emocjonujące. Na ocenę kursu przez uczestników musimy trochę poczekać, aż wypełnią oni ankietę ewaluacyjną – oczywiście, także online. 

  • dr hab. n. med. Tomasz Dangel
  • mgr Agnieszka Chmiel-Baranowska
  • prof. Joanna Szymkiewicz-Dangel
  • E- learningowy kurs specjalizacyjny - zdjęcie nr 4
Przekaż Datek