Przekaż
Datek
KRS 0000097123

10 lecie poradni USG Agatowa

Ikonka dla 10 lecie poradni USG Agatowa

21 maja 2016 r. w siedzibie Fundacji WHD odbyła się uroczystość z okazji 10 rocznicy powstania Poradni USG Agatowa, działającej pod kierownictwem naukowym prof. Joanny Szymkiewicz-Dangel. Wśród wielu zaproszonych gości udział w uroczystości wzięły także dzieci – pacjenci Poradni.

W styczniu 2006 r., dzięki dotacji Prezesa Rady Ministrów, przy Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci rozpoczęła działalność Poradnia USG Agatowa. Poradnia powstała w celu zapewnienia specjalistycznej opieki ambulatoryjnej kobietom ciężarnym oraz ich dzieciom – zarówno przed, jak i po porodzie. Uroczystego otwarcia Poradni dokonał przedstawiciel Prezesa Rady Ministrów w Dniu Dziecka, 1 czerwca 2006 r.

Od samego początku działalności kierownikiem naukowym Poradni jest prof. Joanna Szymkiewicz-Dangel, pediatra i kardiolog, specjalista w zakresie kardiologii prenatalnej, nauczyciel akademicki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Poradnia USG Agatowa jest referencyjnym ośrodkiem kardiologii prenatalnej typu C, który konsultuje kobiety ciężarne z Polski i Europy, u których lekarze wykonujący badania USG płodów podejrzewają nieprawidłową budowę serca lub innych narządów, jak również te, u których zdiagnozowano zwiększone ryzyko urodzenia dziecka z wadą serca.

Uroczystość obchodów 10 lecia działalności rozpoczęła się o godz. 11.00. Po przywitaniu gości, prof. Joanna Szymkiewicz-Dangel przedstawiła historię powstania Poradni, opowiedziała o trudnościach, z jakimi musiała się zmierzyć przez lata. Arcybiskup Henryk Hoser wyraził swoje uznanie i poparcie dla działalności Poradni i Hospicjum perinatalnego.

Wśród gości znaleźli się: Abp. Henryk Hoser SAC, lekarze, przedstawiciele Fundacji ,,Serce Dziecka", przedstawiciele firmy Philips oraz pacjenci Poradni. Uroczystość uświetnił koncert światowej sławy skrzypaczki Patrycji Piekutowskiej, której syn również jest pacjentem Poradni.

Najmłodsi goście przez cały czas dobrze się bawili. W specjalnie przygotowanej sali zabaw czekało na nich mnóstwo atrakcji. Liczne zajęcia plastyczne, animacyjne, muzyczne i zręcznościowe pozwalały wykazać się dzieciakom. Jednak największą atrakcją dla najmłodszych był występ pana Piotra Boruty i jego kukiełki Czochera. Wolontariuszki WHD stanęły na wysokości zadania, angażując się we wszystkie zajęcia.

Gratulując sukcesów osiąganych z Poradnią USG Agatowa, życzymy pani prof. Joannie Szymkiewicz-Dangel wytrwałości i determinacji w dalszym rozwoju i rozbudowie tej placówki.
Zespół Fundacji WHD oraz Poradni USG Agatowa

Zdjęcia:
Album

Informacje w mediach:
Fakty TVN
Wiadomości TVP
Salve TV

  • 10 lecie poradni USG Agatowa - zdjęcie nr 1
Przekaż Datek