Przekaż
Datek
KRS 0000097123

Hospicjum perinatalne

Ikonka dla Hospicjum perinatalne

Jeśli otrzymaliście informację, że Wasze nienarodzone dziecko ma ciężką wadę, jeśli czujecie się zagubieni i nie wiecie co dalej robić – MOŻEMY WAM POMÓC.

Zadzwońcie pod numer 509 797 324 i umówcie się na spotkanie!

Konsultacje psychologiczne odbywają się od poniedziałku do piątku w Warszawie, przy ul. Agatowej 10, w siedzibie Fundacji Warszawskie Hospicjum Dla Dzieci.

Podczas konsultacji rodzice dziecka, którzy dowiedzieli się o ciężkiej chorobie u płodu, mogą wyrazić trudne emocje i wątpliwości oraz omówić je z psychologiem. Uzyskują wiele przydatnych informacji oraz wsparcie emocjonalne. Psycholog pomaga rodzicom przejść najtrudniejszy etap (zrozumienie i uświadomienie sobie konsekwencji diagnozy). Porządkuje wspólnie z rodzicami informacje, dba o to, by rodzice nie czuli się zagubieni. Jeśli rodzice zdecydują się kontynuować ciążę, zapisywani są na badanie USG do prof. Joanny Szymkiewicz Dangel, która omawia z rodzicami wszystkie kwestie medyczne, ustala ewentualną, dodatkową konsultację genetyczną, omawia aspekty dotyczące dalszej opieki ginekologiczno położniczej. Każda pacjentka uzyskuje po badaniu konkretne informacje dotyczące dalszego prowadzenia ciąży. Pracownicy Hospicjum Perinatalnego koordynują opiekę nad pacjentką aż do czasu zakończenia ciąży.

Podczas spotkania psycholog upewnia się, że nikt na rodziców nie naciska w kwestii decyzji co do losów ciąży, że lekarze opowiedzieli o wszystkich możliwych rozwiązaniach, jakie rodzice mają do wyboru. Psycholog przekazuje również rodzicom niezwykle ważne informacje dotyczące fundacji udzielających wsparcia rodzinom dzieci z konkretną wadą, numery telefonów do innych rodzin, które doświadczyły podobnych problemów a także, w razie potrzeby, kontaktuje rodziny z kapelanem Hospicjum Dla Dzieci.

Rodziny, które decydują się na kontynuowanie ciąży, zostają pod opieką psychologa przez cały okres ciąży, a po jej zakończeniu dostają zaproszenie na spotkanie Grupy Wsparcia.

Rodziny, które decydują się na zabieg aborcji dostają informację, gdzie w razie problemów mogą się zgłosić po pomoc już po zabiegu.

Więcej informacji: http://perinatalne.pl/

  • Hospicjum perinatalne - zdjęcie nr 1
  • Hospicjum perinatalne - zdjęcie nr 2
Przekaż Datek