Articles In English na-russkom-yazyke Fundacja WHD na FaceBooku Fundacja WHD na FaceBookuFundacja WHD na YouTubeInstagramissuu.com

22 678 16 11

Informacja dla wolontariuszy

Informacja dla wolontariuszy

Praca w wolontariacie Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci to przede wszystkim  pomoc rodzinom w opiece nad chorym dzieckiem. Wolontariusze odwiedzają w domach podopiecznych Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci i organizują wolny czas zarówno im jak i ich zdrowemu rodzeństwu. Pomagając w zajęciach dnia codziennego dają tym samym chwilę wytchnienia rodzicom.

Wolontariusze pomagają także w pracy biura Fundacji WHD. Wykonują czynności, do których nie są wymagane specjalne kwalifikacje np. sortowanie dokumentów, wysyłka korespondencji, przygotowanie podziękowań, wyszukiwanie danych w Internecie.

Gdy zachodzi potrzeba reprezentowania Fundacji WHD podczas imprez plenerowych organizowanych przez inne instytucje, również prosimy o pomoc naszych wolontariuszy.

Wszystkich chętnych do pracy w wolontariacie prosimy o kontakt z koordynatorem i umówienie się na rozmowę wstępną.

Osoby niepełnoletnie gorąco zachęcamy do współpracy w ramach szkolnych kół wolontariatu. Taka forma działań jest okazją do przeprowadzenia wielu ciekawych akcji charytatywnych, a jednocześnie zbytnio nie absorbuje i nie odrywa od szkolnych obowiązków.