Articles In English na-russkom-yazyke Fundacja WHD na FaceBooku Fundacja WHD na FaceBookuFundacja WHD na YouTubeInstagramissuu.com

22 678 16 11

Informacja o wolontariacie w myśl ustawy  z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie reguluje status prawny wolontariuszy dotyczący aspektów organizacyjnych i formalnych ich działania. Ustawa określa również warunki wykonywania świadczeń przez wolontariuszy oraz korzystania z takich świadczeń.

Ustawa podaje definicję „wolontariusza” i określa szczegółowe zasady współpracy, o których będzie mowa dalej. Najważniejszą zmianą jest fakt, że nowe przepisy zapewniają wolontariuszom ochronę z tytułu wypadku podczas wykonywania świadczeń. Jest to istotna sprawa, należy jednak pamiętać, że warunkiem takiego zabezpieczenia jest zawarcie porozumienia z wolontariuszem na piśmie. Szczegółowe informacje  na ten temat znajdują się poniżej.

Czytaj dalej...

Jeśli masz pytania dotyczące pracy wolontariuszy w Warszawskim Hospicjum dla Dzieci w każdej chwili możesz napisać do mnie maila - odpowiem najszybciej jak to będzie możliwe.

Czytaj dalej...

Praca w wolontariacie Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci to przede wszystkim  pomoc rodzinom w opiece nad chorym dzieckiem. Wolontariusze odwiedzają w domach podopiecznych Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci i organizują wolny czas zarówno im jak i ich zdrowemu rodzeństwu. Pomagając w zajęciach dnia codziennego dają tym samym chwilę wytchnienia rodzicom.

Czytaj dalej...