Większość czasu spędzam w domu

Ikonka dla Większość czasu spędzam w domu

Mam na imię Gabriel i w tym roku skończyłem 17 lat. Choruję na dystrofię mięśniową Duchenne’a, ale mimo choroby nadal się uczę – mam nauczanie indywidualne. Najchętniej uczę się języka angielskiego i informatyki. Większość czasu spędzam w domu przed komputerem, grając i przeglądając Internet.

Najbardziej lubię gry wyścigowe oraz zręcznościowe. Dosyć często przyjeżdżają do mnie różne osoby z Hospicjum, moja pielęgniarka Mirka, rehabilitant Darek, wolontariusz Łukasz, lekarz i inni. W moim codziennym życiu dotrzymują mi towarzystwa zwierzaki. Mam psa, dwa koty i świnkę morską. Nieraz mam z nich niezły ubaw. Rzadko wychodzę gdziekolwiek, więc dużo czasu spędzam w domu. Wolontariusz Łukasz, który do mnie często przyjeżdża, wpadł któregoś razu na pomysł zrobienia grilla i zaproszenia kilku osób. Chciał w ten sposób wyciągnąć mnie na świeże powietrze.

I tak, w niedzielę 22 kwietnia odwiedziło mnie wielu gości, byli to wolontariusze z Hospicjum. Przygotowaliśmy dla nich co nieco z grilla. Moi goście zasiedli przy stole na świeżym powietrzu, ale ja dojechałem do nich trochę później, bo nie czułem się tego dnia najlepiej i myślę, że stresowało mnie tyle osób. Okazało się, że było bardzo miło, każdy opowiedział trochę o sobie i stres minął. Bardzo się cieszę, że do mnie przyjechali. Umówiliśmy się na następnego grilla.

Gabriel Mróz

Informator "Hospicjum", nr 40, czerwiec 2007