Nasza księżniczka Ania

Ikonka dla Nasza księżniczka Ania

Ania urodziła się 13 grudnia 2013 r. z zespołem wad wrodzonych (niewydolnością krążeniowo- oddechową oraz z szeregiem wad kostnych, w tym brakiem żeber i bardzo krótką prawą nóżką).  Pod opiekę Hospicjum została skierowana z Oddziału Kardiologii CZD. Po długim pobycie w szpitalu i wielu zabiegach, mogliśmy ją powitać w domu. Od czerwca 2014 r. Ania jest podopieczną WHD. Jest najmłodszym członkiem rodziny i naszą wielką radością - naszą rusałką, motylkiem, księżniczką. Dzięki niej zmienił się nasz sposób patrzenia na świat i ludzi. Wcześniej nie myśleliśmy, że od tak małego człowieka można się tak wiele nauczyć. Anulka, mimo że jest chora, daje nam siłę każdego dnia. Jej uśmiech i machanie rączkami to dla rodziców i jej braciszka Jasia największa radość.

Dzięki WHD mogliśmy odpoczywać w Hotelu Warszawianka w Jachrance. Dzieciom bardzo się podobało, a ulubionym miejscem był basen. Ania czuła się dobrze, zachwycała się zabawą w wodzie. Nam rodzicom pobyt w hotelu pozwolił spędzić więcej czasu wspólnie z dziećmi i odpocząć od codziennych trudów.

Serdecznie dziękujemy pracownikom WHD za zorganizowanie wyjazdu, za opiekę nie tylko nad Anią, ale całą naszą rodziną. Dziękujemy dr. Tomaszowi Danglowi za opracowanie specjalnej diety dla Aniulki, która wpływa na nią bardzo korzystnie, lekarzom, panu Robertowi i pani Dominice oraz pani Dorotce, która zajęła sie organizacją wyjazdu. Dziękujemy bardzo naszej pielęgniarce pani Joli Słodownik za opiekę nad nami. To dzięki pracy tych dobrych ludzi (wszystkich nie jesteśmy w stanie wymienić), polepszyły sie nasze warunki mieszkaniowe, dostaliśmy dodatkowy pokój dla dzieci z łazienką. Cieszymy się, że nasza rodzina spotkała tak pomocnych ludzi o dobrych sercach.

Rodzice Anulki i brat Jasio

Informator "Hospicjum", nr 72, czerwiec 2015