Muzyczne odwiedziny

Ikonka dla Muzyczne odwiedziny

We wrześniu bieżącego roku Amanda – pacjentka Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci przyjęła w swoim domu niecodziennych gości. Mieszkającą wraz z rodzicami i bratem w Ostrowi Mazowieckiej dziewczynkę odwiedził zespół CLIVER.

Jak do tego doszło? Otóż przyjmując pod opiekę dziecko pracownicy Hospicjum starają się, jeśli to tylko możliwe, poznać jego zainteresowania i marzenia. Z rozmów z Amandą dowiedzieliśmy się, że ta miła i pogodna dziewczynka kocha zwierzęta, a w szczególności psy każdej rasy i że, podobnie jak większość jej rówieśniczek, lubi muzykę typu dance.

Znając zainteresowania Amandy postanowiliśmy, wraz z pielęgniarką Basią, która się nią opiekowała, zrobić dziewczynce miłą niespodziankę. Zadzwoniłem więc do pana Krzysztofa Bogódzkego – menedżera zespołu CLIVER – i zapytałem o możliwość przybycia tej grupy do domu Amandy. Okazało się to realne i jeszcze tego samego dnia odebrałem telefon od pana Darka – jednego z członków grupy – który dzwonił do mnie, by ustalić szczegóły tej wyjątkowej wizyty.
Kilka dni później, 5 września 2007 roku o godzinie 19-tej, zespół CLIVER pojawił się w domu dziewczynki. Panowie zostali przyjęci z dużym entuzjazmem przez całą rodzinę i zaproszonych przez nią gości. Po przywitaniu i przedstawieniu, Amanda otrzymała prezent – przedpremierową płytę zespołu.

W trakcie wizyty członkowie zespołu na przemian śpiewali przeboje ze swojego repertuaru i opowiadali o swoim życiu. Niestrudzenie i z wyrozumiałością odpowiadali na zadawane im, przez zebranych gości, liczne pytania.

Tego dnia wiele się działo w domu Amandy – długo trwały rozmowy, robiono sobie pamiątkowe zdjęcia. Myślę, że było to wielkie przeżycie i nowe doświadczenie dla uczestników spotkania, które wszystkim pozostanie na długo w pamięci.

Andrzej Falkowski
Pracownik socjalny WHD

Amanda zmarła 20 października 2007 roku. Warszawskie Hospicjum dla Dzieci opiekowało się nią przez 64 dni

"Hospicjum", nr 42, grudzień 2007