Articles In English na-russkom-yazyke Fundacja WHD na FaceBooku Fundacja WHD na FaceBookuFundacja WHD na YouTubeInstagramissuu.com

22 678 16 11

Andrzej Kurkiewicz

Andrzej Kurkiewicz

Adwokat, rocznik 1966.

Zajmuje się doradztwem legislacyjnym oraz sprawami regulacyjnymi. Przez ponad 12 lat był głównym specjalistą ds. legislacji i ekspertem ds. legislacji w Kancelarii Sejmu.
Prowadzi również praktykę w zakresie prawa karnego, cywilnego i medycznego udzielając wsparcia i pomocy lekarzom w postępowaniach sądowych i dyscyplinarnych.

Uczestniczył jako ekspert w pracach komisji sejmowych (m.in. ds. Unii Europejskiej, Spraw Zagranicznych i Ustawodawczej). Był zaangażowany w prace nad projektami kilkuset ustaw, w tym w latach 2003 – 2004, w ramach zespołu „szybkiej ścieżki legislacyjnej" opracowującego projekty ustaw dostosowujących prawo polskie do prawa UE. Jest autorem opinii dla Marszałka Sejmu i komisji sejmowych.

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1989). Odbył również studia podyplomowe w Instytucie Państwa i Prawa PAN oraz na Uniwersytecie Grenoble II i Uniwersytecie Europejskim we Florencji (1989–1991).

W latach 1992–1997 odbył aplikację adwokacką w Okręgowej Izbie Adwokackiej
w Warszawie. W tym okresie pracował w kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie, Polskiego Towarzystwa Legislacji oraz International Association of Legislation.

Współautor społecznego projektu ustawy o zmianie ustawy o prawach pacjenta
i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz niektórych innych ustaw wprowadzającego do prawa polskiego „testament życia" oraz regulującego odstępowanie od uporczywej terapii.

Włada językiem angielskim i francuskim.

Członkiem Rady Fundacji Warszwkie Hospicjum dla Dzieci jest od 20 grudnia 2013 r.