Articles In English na-russkom-yazyke Fundacja WHD na FaceBooku Fundacja WHD na FaceBookuFundacja WHD na YouTubeInstagramissuu.com

22 678 16 11

Zaproszenie na konferencję prasową

Zaproszenie na konferencję prasową

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci zaprasza na konferencję prasową 26 września 2019 o godzinie 11:00 w Centrum Naukowo-Szkoleniowym im. Tadeusza Dąbrowskiego ul. Agatowa 1, Warszawa.

Tematem konferencji będzie brak standardów opieki paliatywnej w Polsce i opublikowana przez Najwyższą Izbę Kontroli Informacja o wynikach kontroli „Zapewnienie opieki paliatywnej i hospicyjnej”, która zawiera szereg krytycznych uwag do funkcjonującego obecnie w Polsce systemu opieki paliatywnej oraz wskzuje działania, jakie Minister Zdrowia powinien w tej sprawie podjąć. Wśród nich znajduje się rekomendacja wprowadzenia standardów opieki paliatywnej i hospicyjnej.

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci stworzyła standardy dotyczące pediatrycznej i perinatalnej opieki paliatywnej i wielokrotnie proponowała Ministrowi Zdrowia ich wprowadzenie.

Na konferencji twórcy tych standardów wyjaśnią, jakie są ich zasadnicze treści i dlaczego ich wprowadzenie jest kluczowe dla poprawienia jakości pediatrycznej i perinatalnej opieki paliatywnej w Polsce. Skomentują też Informację o wynikach kontroli NIK.

Dominujące w Informacji NIK problemy opieki paliatywnej nad dorosłymi nie będą przedmiotem konferencji.