Szkoła Rodzicielstwa na Agatowej

W dniach 29 lutego – 1 marca, w Centrum Naukowo-Szkoleniowym im. T. Dąbrowskiego Fundacji WHD odbyła się kolejna Szkoła Rodzicielstwa.

W zajęciach wzięło udział 10 pań oczekujących dziecka, którym towarzyszyli przyszli tatusiowie. Wykłady i zajęcia praktyczne prowadzili doświadczeni lekarze, położne, fizjoterapeuci i psycholodzy.

O wszystkich sprawach – medycznych, praktycznych i fizjologicznych, związanych z oczekiwaniem dziecka, porodem i opieką nad narodzonym maleństwem  rozmawiano także w przerwach. Swobodna atmosfera towarzysząca zajęciom sprawiała, że łatwiej było dzielić się wątpliwościami i niepokojem towarzyszącym oczekiwaniu na dziecko, u którego zdiagnozowano wadę zagrażającą życiu.

Szkoła Rodzicielstwa jest stałym elementem działalności hospicjum perinatalnego Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.