Studenci medycyny na Agatowej

13 kwietnia 2022 r. siedzibę Fundacji WHD odwiedzili przedstawiciele polskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny.  Spotkanie odbyło się w ramach od lat prowadzonego przez to stowarzyszenie  projektu „Umieranie rzecz ludzka”. Wykład i dyskusję na temat pediatrycznej opieki paliatywnej oraz komunikacji z pacjentem poprowadziły dr Iwona Bednarska-Żytko oraz psycholog Agnieszka Chmiel-Baranowska. Zwłaszcza ten drugi temat wywołał żywe zainteresowanie studentów, którzy podkreślali, że program studiów medycznych nie daje im wystarczającej wiedzy na ten temat, zwłaszcza w wymiarze czysto praktycznym.

Dr Bednarska-Żytko skomentowała to spotkanie następująco.

 „Spotkanie bardzo owocne, mam nadzieje, dla obu stron. To bardzo istotne, że przyszli lekarze interesują się zagadnieniami związanymi z obszarem medycyny, który może kojarzyć się z porażką - kiedy wyleczenie choroby jest niemożliwe. Staramy się w czasie takich spotkań przekazać, że i w takich warunkach istniej przestrzeń na niesienie pomocy chorym dzieciom i ich rodzinom w zakresie pomocy medycznej, psychologicznej, socjalnej i duchowej.”

Mamy nadzieję, że tego typu spotkania będą się odbywały częściej i będziemy jeszcze nie raz mieli okazję podzielić się z przyszłymi lekarzami naszą wiedzą i doświadczeniem.