Przekaż
Datek
KRS 0000097123

Studenci medycyny na Agatowej

Ikonka dla Studenci medycyny na Agatowej

13 kwietnia 2022 r. siedzibę Fundacji WHD odwiedzili przedstawiciele polskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny.  Spotkanie odbyło się w ramach od lat prowadzonego przez to stowarzyszenie  projektu „Umieranie rzecz ludzka”. Wykład i dyskusję na temat pediatrycznej opieki paliatywnej oraz komunikacji z pacjentem poprowadziły dr Iwona Bednarska-Żytko oraz psycholog Agnieszka Chmiel-Baranowska. Zwłaszcza ten drugi temat wywołał żywe zainteresowanie studentów, którzy podkreślali, że program studiów medycznych nie daje im wystarczającej wiedzy na ten temat, zwłaszcza w wymiarze czysto praktycznym.

Dr Bednarska-Żytko skomentowała to spotkanie następująco.

 „Spotkanie bardzo owocne, mam nadzieje, dla obu stron. To bardzo istotne, że przyszli lekarze interesują się zagadnieniami związanymi z obszarem medycyny, który może kojarzyć się z porażką - kiedy wyleczenie choroby jest niemożliwe. Staramy się w czasie takich spotkań przekazać, że i w takich warunkach istniej przestrzeń na niesienie pomocy chorym dzieciom i ich rodzinom w zakresie pomocy medycznej, psychologicznej, socjalnej i duchowej.”

Mamy nadzieję, że tego typu spotkania będą się odbywały częściej i będziemy jeszcze nie raz mieli okazję podzielić się z przyszłymi lekarzami naszą wiedzą i doświadczeniem.

  • Studenci medycyny na Agatowej - zdjęcie nr 1
Przekaż Datek