Articles In English na-russkom-yazyke Fundacja WHD na FaceBooku Fundacja WHD na FaceBookuFundacja WHD na YouTubeInstagram

Opieka paliatywna w pediatrii

W dniach 18–19 października 2019 r. sala wykładowa w naszym Centrum Naukowo-Szkoleniowym im. Tadeusza Dąbrowskiego przy Agatowej 1 w Warszawie zapełniła się lekarzami z całej Polski. Przybyli na kurs „Opieka paliatywna w pediatrii”, którego organizatorem jest Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Był to kurs doskonalący dla lekarzy w ramach kształcenia ustawicznego, zarejestrowany w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.

Jakie są warunki i procedury przyjęcia dziecka do hospicjum? Kto kwalifikuje pacjentów i kto decyduje o ich skierowaniu do opieki paliatywnej? Jak prowadzić opiekę paliatywną w określonych przypadkach klinicznych? Na czym polega perinatalna opieka paliatywna? Jak rozmawiać z rodzicami chorego dziecka i jak przekazywać im trudne informacje? – Oto niektóre z tematów poruszanych na kursie.

Wykłady poprowadzili lekarze pracujący w Warszawskim Hospicjum dla Dzieci (jeden wykład wygłosił fizjoterapeuta naszego hospicjum) oraz lekarze z nami współpracujący.