Przekaż
Datek
KRS 0000097123

O żałobie inaczej

Ikonka dla O żałobie inaczej

Weekend 15-16 kwietnia 2023 r. Dziecięca Grupa Wsparcia w Żałobie spędziła w Uniejowie. Uniejowskie uzdrowisko gościło szesnaścioro dzieci i czworo opiekunów z Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Weekendowe wyjazdy Dziecięcej Grupy Wsparcia w Żałobie mają już długą tradycję. Jak podkreśla prowadząca grupę Dorota Licau, nawet krótki, wspólny pobyt dzieci poza środowiskiem domowym jest doskonałą formą pracy nad przeżywaniem żałoby po zmarłym rodzeństwie.

Skład grupy nie jest – co oczywiste – stały, co jakiś czas dołączają do niej nowe osoby. W uniejowskim wyjeździe po raz pierwszy wzięła udział Anielka. Dzięki życzliwości kolegów bardzo szybko zaadaptowała się w grupie i aktywnie brała udział w rozmowach o zmarłym rodzeństwie. 

Wieczorne spotkanie poświęcone dzieleniu się doświadczeniem żałoby poprowadził Janek - jeden ze starszych uczestników grupy. Występując pierwszy raz w roli prowadzącego, chłopak doskonale poradził sobie z tym zadaniem, a fakt, że rozmowę inicjował jeden z członków grupy, a nie – jak dotychczas – któryś z opiekunów, okazał się skuteczną zachętą do otwartej komunikacji.

Dzieci przeżywające żałobę mają prawo do swobodnego wyrażania uczuć - do wspomnień, do łez i do smutku, ale także do beztroskiej zabawy, śmiechu i radości, tak bardzo przynależnych ich młodemu wiekowi. Tak też się stało i tym razem - w chłodny, wiosenny dzień grupa relaksowała się, korzystając z ciepła bijącego z gorących źródeł Uniejówa.

  • O żałobie inaczej - zdjęcie nr 1
  • O żałobie inaczej - zdjęcie nr 2
  • O żałobie inaczej - zdjęcie nr 3
Przekaż Datek