Międzynarodowy Dzień Psychologa

Ikonka dla Międzynarodowy Dzień Psychologa

Hospicjum domowe dla dzieci nie może istnieć bez psychologów. To oni otaczają opieką nie tylko małych pacjentów, ale ich całą rodzinę. Dzięki ich troskliwej obecności łatwiej jest przeżywać trudny czas choroby własnego dziecka, braciszka czy siostrzyczki, zrozumieć kłębiące się emocje i przygotować na śmierć ukochanej osoby.

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psychologa.  Przy tej okazji z szacunkiem myślimy o „lekarzach duszy”, którzy pomagają bliźnim radzić sobie z psyche -najbardziej delikatną i wrażliwą sferą człowieczeństwa. Naszym hospicyjnym psychologom – Agnieszce Chmiel-Baranowskiej, Marcinowi Kałużyńskiemu, Paulinie Kowackiej oraz Dominice Maksiewicz, dziękujemy za codzienny trud wspierania pacjentów, profesjonalizm i empatię. Życzymy im też nieustającej pogody ducha, satysfakcji z pracy i szczęścia w życiu osobistym.

• Międzynarodowy Dzień Psychologa - zdjęcie nr 1