Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

12 maja - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

12 maja 1973 roku na kongresie w Meksyku Międzynarodowa Rada Pielęgniarek podjęła decyzję o ustanowieniu Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek. W Polsce to szczególne święto obchodzone jest jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Datę 12 maja wybrano nieprzypadkowo – to dzień urodzin Florence Nightingale, dziewiętnastowiecznej, angielskiej działaczki społecznej (12 maja 1820 – 13 sierpnia 1910) i prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.

Dziś w sposób szczególny dziękujemy naszym pielęgniarkom i pielęgniarzom za ich ogromny trud i poświęcenie w pracy dla pacjentów. Dziękujemy Wam za czułość i cierpliwość, za profesjonalizmm, za tysiące przejechanych kilometrów i za uśmiech pomimo zmęczenia. Bez Was nie byłoby hospicjum.

W tym wyjątkowym dniu chcieliśmy pokazać naszym czytelnikom tych wyjątkowych ludzi. Koronawirus uniemożliwił nam zrobienie tradycyjnego zdjęcia całego zespołu. Dlatego przedstawiamy Państwu nasze pielęgniarki i pielęgniarzy na zdjęciach, które udało nam się od nich wszystkich zebrać. To oni,  tacy jacy są, w różnych sytuacjach – zawodowych i codziennych. Jeśli jakość niektórych zdjęć nie jest najlepsza, to przecież nieważne – liczy się to, że ONI SĄ NAJLEPSI!