Przekaż
Datek
KRS 0000097123

Informator Hospicjum

Ikonka dla Informator Hospicjum

Oddajemy na Państwa ręce kolejny numer kwartalnika Hospicjum.

W październiku odbyła się kolejna edycja kursu dla lekarzy „Opieka paliatywna w pediatrii”. Tak jak poprzednio, kurs został zarejestrowany w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego, jako doskonalący w ramach kształcenia ustawicznego dla wszystkich lekarzy zainteresowanych tym tematem – zarówno rezydentów, jak i specjalistów.

W siedzibie Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci i we współpracy z Zakładem Kardiologii Perinatalnej i Wad Wrodzonych CMKP, miało miejsce wyjątkowe spotkanie ze światowej sławy kardiologiem dziecięcym i prenatalnym Jamesem Huhtą. Jest on znany polskim położnikom i kardiologom prenatalnym dzięki opracowaniu skali płodowej niewydolności krążenia, popularnie zwanej „skalą Huhty”. 

W październiku 2017 r. rozpoczęła się również kolejna edycja zajęć fakultatywnych dla studentów wydziałów lekarskich WUM ,,Pediatryczna i perinatalna medycyna paliatywna. Komunikacja z pacjentem i jego rodziną”.

Wolontariusze WHD wyjechali do Ziołowego Zakątka na Podlasiu, by wspólnie spędzić czas oraz wymienić się doświadczeniami w pracy z nieuleczalnie chorymi dziećmi. Był to drugi wyjazd integracyjny wolontariuszy. 

W listopadzie odbyła się coroczna uroczysta Msza święta sprawowana w intencji zmarłych podopiecznych Fundacji WHD i ich rodzin. Jest to wyjątkowe wydarzenie dla rodziców zmarłych dzieci oraz dla pracowników naszej Fundacji.

Zapraszamy do lektury

Wszystkie numery Informatora dostępne są na naszej stronie http://www.hospicjum.waw.pl/biblioteka/informator oraz pod adresem https://issuu.com/fundacjawhd.

  • Informator Hospicjum - zdjęcie nr 1
Przekaż Datek