Articles In English na-russkom-yazyke Fundacja WHD na FaceBooku Fundacja WHD na FaceBookuFundacja WHD na YouTubeInstagramissuu.com

22 678 16 11

Hospicyjna Msza Święta

Hospicyjna Msza Święta

4 listopada 2018 r. w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika sprawowana była Msza św. w intencji naszych zmarłych dzieci i ich rodzin.

Uroczystości przewodniczył kapelan Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci – ks. Dariusz Zając. Razem z nim Mszę koncelebrowali księża, którzy w przeszłości byli kapelanami naszego Hospicjum – ks. Robert Szewczyk i ks. Wojciech Gawryluk .

Po kazaniu, z imienia i nazwiska, zostały przywołane zmarłe dzieci, którymi się opiekowaliśmy. Wspominaliśmy również dzieci, których rodzicami opiekowało się nasze Hospicjum Perinatalne oraz dzieci, które zmarły w innych okolicznościach, a których rodzice korzystają z pomocy grupy wsparcia w żałobie.

Jak co roku, po Mszy św. zeszliśmy do podziemi katedry by spotkać się i chwilę porozmawiać.

Hospicyjne Msze św. to nasza wieloletnia tradycja – spotykamy co roku, w najbliższą po Święcie Zmarłych niedzielę aby wspólnie modlić się i wspominać nasze zmarłe dzieci.

Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i zapraszamy w przyszłym roku.

Szczególne podziękowania kierujemy do chórów:
Con Forza,
Queen’s Choir,
Schola Dominikańska „Osiemnastki” z Freta,
którymi dyrygowała Małgorzata Wałaszek.
Na wiolonczeli zagrała Aleksandra Chutorańska, a na organach Sławomir Kuczek.
Kochani, Wasza muzyka jest szczególnym rodzajem modlitwy, który sprawia, że nasze wspólne spotkania nabierają wyjątkowego charakteru i na długo pozostają w pamięci – Dziękujemy!