Hospicyjna Msza święta

Ikonka dla Hospicyjna Msza święta

5 listopada 2017 r. w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze sprawowana była Msza św. w intencji naszych zmarłych dzieci i ich rodzin.

Msza koncelebrowana była przez obecnego i byłych kapelanów Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci: ks. Dariusza Zająca, ks. Wojciecha Gawryluka i ks. Roberta Szewczyka.

Oprawę muzyczną zapewniły chóry: Królowej Polski – Queen’s Choir oraz Shola Dominikańska.

Jak zawsze – z imienia i nazwiska przywołane zostały wszystkie zmarłe dzieci, którymi opiekowało się Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, a także dzieci, których rodzicami opiekowało się nasze Hospicjum Perinatalne i które zmarły jeszcze przed urodzeniem lub krótko po nim. Modliliśmy się również za dzieci, które zmarły w innych okolicznościach, a których rodzice korzystają z pomocy grupy wsparcia w żałobie.

Po Mszy św. spotkaliśmy się na krótko w podziemiach katedry.

Hospicyjne Msze św. na zawsze wpisały się do kalendarza naszej Fundacji – spotykamy co roku, w najbliższą po Święcie Zmarłych niedzielę aby wspólnie modlić się i wspominać.

Wszystkim przybyłym dziękujemy za wspólną zadumę i modlitwę i zapraszamy w przyszłym roku.

• Hospicyjna Msza święta - zdjęcie nr 1
  • Hospicyjna Msza święta - zdjęcie nr 2