Emisja filmu "Śpieszmy się kochać..."

Ikonka dla Emisja filmu Śpieszmy się kochać...

Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. "Śpieszmy sie kochać..."

Emisja:
31.10.2014 r., godz. 12.45, Program 1 TVP

Opis:
Warszawskie Hospicjum dla Dzieci powstało 20 lat temu, kiedy mało kto przejmował się sytuacją dzieci umierających w szpitalach. Twórcy hospicjum jako pierwsi zauważyli, że mały pacjent ma prawo do godnej śmierci, a taką można zapewnić mu we własnym domu i w otoczeniu najbliższej rodziny. Wyspecjalizowany zespół składający się z lekarzy, pielęgniarek i wolontariuszy do dziś odwiedza pacjentów w ich domach i oferuje wszechstronną pomoc wychodzącą poza ramy opieki medycznej.

Film Anny Więckowskiej jest kompilacją materiałów archiwalnych i współczesnych, ilustrujących rożne etapy i aspekty działalności hospicjum.
Całość opatrzona jest komentarzem lektora i uzupełniona wypowiedziami twórcy hospicjum dr. hab. n. med. Tomasza Dangla.

Rok produkcji 2014
Producent Faster Film dla Fundacji Warszawskie Hospicjum Domowe.

• Emisja filmu "Śpieszmy się kochać..." - zdjęcie nr 1