Dzieci dzieciom

Ikonka dla Dzieci dzieciom

27 kwietnia 2023 r. przedstawiciele Fundacji WHD gościli w szkołach Fundacji Primus, gdzie odebrali Primusowy Dar Serca.

Od wielu lat Warszawskie Hospicjum dla Dzieci cieszy się życzliwością Fundacji Primus. Uczniowie jej szkół co roku organizują akcję charytatywną, której beneficjentami są nasi podopieczni. Zaangażowani są w nią zarówno najmłodsi ze szkoły podstawowej, jak i młodzież licealna. Każda z grup przygotowuje swoje wydarzenie w sposób, jaki najbardziej odpowiada umiejętnościom i temperamentowi organizatorów. Są kiermasze, kawiarenki, wystawy i aukcje prac plastycznych, koncerty muzyczne i wiele, wiele innych form, które łączy jedno – każda jest Primusowym Darem Serca dla nieuleczalnie chorych dzieci z hospicjum domowego.

W styczniu 2023 roku szkoły Primusa zorganizowały kiermasz i kawiarenkę (najmłodsi) oraz koncert (licealiści) pod fantazyjnym tytułem „Lulajże JAAZZuniu”. Dodatkowo, podczas koncertu prowadzona była aukcja obrazów nauczycielki Primusa, artystki pochodzącej z Kolumbii, Migny Buchelt. Jeden z nich,  wylicytowany przez rodziców ucznia liceum, został podarowany… naszemu hospicjum! Od tej poru „Pelicano Yolo” będzie cieszył oczy naszych gości.

27 kwietnia nastąpiło uroczyste przekazanie darowizny Primusa dla naszej fundacji. Na konto Fundacji WHD trafiło ponad 18 tysięcy złotych! W spotkaniu z uczniami, nauczycielami i panem dyrektorem Krzysztofem Adamowiczem wziął udział wiceprezes zarządu Fundacji WHD, Wojciech Marciniak, oraz rzeczniczka fundacji, Beata Biały. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o pracy hospicjum, zadając wiele wnikliwych pytań, które świadczyły o ogromnej wrażliwości i empatii.

Uczniom, rodzicom oraz dyrekcji obu szkół serdecznie dziękujemy za nieustającą życzliwość i wspieranie naszych pacjentów. Wielkie ukłony składamy nauczycielom, którzy wsparli inicjatywę uczniów i pomogli im w kwestiach organizacyjnych: Pawłowi Chołujowi, Rafałowi Filipskiemu, Magdzie Sumińskiej, Ilonie Bocheńskiej i Anecie Felter.

• Dzieci dzieciom - zdjęcie nr 1
  • Dzieci dzieciom - zdjęcie nr 2