Dar Polskiej Fundacji Narodowej

Ikonka dla Dar Polskiej Fundacji Narodowej

Dar Polskiej Fundacji Narodowej dla pacjentów z rodzin ukraińskich uchodźców

Jedną z konsekwencji trwającej od lutego 2022 r. wojny na Ukrainie jest napływ uchodźców, w których rodzinach znajdują się także nieuleczalnie chore dzieci wymagające profesjonalnej opieki paliatywnej. Już na początku wojny, 2 marca, do naszego hospicjum domowego przyjęliśmy Iwana - pierwszego pacjenta z rodziny uchodźców. Wkrótce po nim pojawili się kolejni – w sumie do dziś pod opieką WHD znajduje się sześcioro ukraińskich dzieci.

Jak zwykle, mieszkania pacjentów wymagały doposażenia w podstawowy sprzęt medyczny – m. in. w specjalistyczne łóżka i materace przeciwodleżynowe. Pomoc otrzymaliśmy z Polskiej Fundacji Narodowej, która już po raz kolejny wsparła nas darowizną finansową.

Zakupiliśmy 6 kompletów składających się z łóżek rehabilitacyjnych i dopasowanych do nich materaców. Pierwszy z zakupionych zestawów pojechał już do domu naszego pacjenta. Dziękujemy Polskiej Fundacji Narodowej za wsparcie!

• Dar Polskiej Fundacji Narodowej - zdjęcie nr 1
  • Dar Polskiej Fundacji Narodowej - zdjęcie nr 2