Datek
KRS 0000097123

Biegnij po pomoc - krótkie podsumowanie

Ikonka dla Biegnij po pomoc - krótkie podsumowanie

Tegoroczny, trzeci już bieg charytatywny na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, zorganizowany przez uczniów i absolwentów LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie, zgromadził sympatyków biegania i aktywnego stylu życia.

W malowniczym Parku Potulickich w centrum Pruszkowa, w niedzielne popołudnie, mieszkańcy miasta i okolic, mogli wziąć udział w biegu lub dopingować uczestników sportowej rywalizacji.

W tym roku w biegu wzięli udział ojcowie pacjentów Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, p. Zbigniew Koper, p. Leszek Pękala oraz p. Marek Ścibor, a także założyciel WHD Tomasz Dangel.

O godz. 13.30 wystartował bieg krótki na dystansie 2 km, w którym pobiegło 62 uczestników. Pan Zbigniew Koper zdobył srebrny medal , natomiast p. Leszek Pękala zajął czwarte miejsce. W biegu zasadniczym na dystansie 10 km, który rozpoczął się o godz.14, wzięło udział 56 osób. Pan Zbigniew Koper zajął trzecie miejsce.

Reprezentacja WHD (od lewej, w koszulkach z logo Hospicjum): Leszek Pękala, Zbigniew Koper, Tomasz Dangel, Marek Ścibor

Pogoda dopisała jak co roku – powiedział p. Marcin Makowski – jeden z pomysłodawców pruszkowskiej imprezy sportowej.

Dziękujemy organizatorom i uczestnikom i za zaangażowanie, a także wszystkim okolicznym mieszkańcom, którzy podczas niedzielnego spaceru dopingowali zawodników oraz z zainteresowaniem podchodzili do stoiska Hospicjum.