Pan Dyrektor Janusz Kleinrok
Departament Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Szanowny Panie Dyrektorze,

Uprzejmie proszę o pomoc w nowelizacji poniższego przepisu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego kwalifikacji lekarzy pracujących w hospicjach domowych dla dzieci.

Czytaj dalej...

logo-1proc28 września na stronie internetowej Ministerstwa Finansów ukazał się "Wykaz organizacji pożytku publicznego, które w 2011r. otrzymały 1% podatku należnego za 2010r. wraz z Informacją dotyczącą kwot 1% należnego podatku dochodowego od osób fizycznych przekazanych organizacjom pożytku publicznego z rozliczenia za 2010r."

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci z zebraną ogromną kwotą 3 563 476, 73 zł znalazła się na 10 miejscu najhojniej obdarowanych przez podatników organizacji pożytku publicznego. W imieniu podopiecznych Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali o przekazaniu 1% podatku dochodowego za rok 2010 naszej Fundacji.

Dziękujemy za okazaną wrażliwość i zrozumienie potrzeb nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin. To, że spośród tak wielu organizacji wybrali Państwo Fundację WHD, stanowi dla nas ogromne wyróżnienie oraz dowód zaufania, że przekazane pieniądze zostaną właściwie spożytkowane. Ta ogromna pomoc pozwoli sprawować opiekę nad dziećmi na dotychczasowym poziomie, a także wspierać podobne działania na terenie naszego kraju.

Sprawozdania z naszej dotychczasowej działalności znajdą Państwo tutaj oraz na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w dziale >>Baza sprawozdań organizacji pożytku publicznego<<.

Czytaj dalej...

 

Drugiego października na Kępie Potockiej w Warszawie odbył się festyn p.n. ,,Przystanek zabawa – rodzino trzymaj formę”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci, takich jak taniec, zajęcia sportowe czy słodkie smakołyki. Dorośli mogli posłuchać piosenek z najbardziej znanych musicali w wykonaniu artystów teatru Roma.

Czytaj dalej...

Drugiego września 2011 prezes Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci – Artur Januszaniec oraz kierownik naukowy Poradni Usg Agatowa – dr hab. n. med. Joanna Szymkiewicz-Dangel, spotkali się z prezesem zarządu Medicover Sp. z o. o. Pawłem Kacprzykiem. 

Medicover 1
Paweł Kacprzyk, Artur Januszaniec

Do spotkania doszło w nowo otwartym szpitalu Medicover przy ul. Rzeczpospolitej 5 na warszawskim Ursynowie. Celem spotkania było podziękowanie za udzielenie Fundacji WHD przez Medicover Sp. z o. o. finansowego wsparcia w niebagatelnej kwocie 250 tys. zł. Otrzymana darowizna, zostanie przeznaczona na zakup kosztownego sprzętu niezbędnego w sprawowaniu domowej opieki paliatywnej nad podopiecznymi Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. 

Medicover 2
Paweł Kacprzyk, Artur Januszaniec, Joanna Szymkiewicz-Dangel

Prezes Paweł Kacprzyk otrzymał z rąk gości pamiątkowe podziękowanie, a także pismo przybliżające działalność Fundacji WHD oraz symboliczny znaczek przedstawiający płomyk-logo Hospicjum. Znaczek taki wręczany jest osobom, które w szczególny sposób związane są z działalnością Fundacji WHD. Podczas spotkania, które przebiegło w miłej atmosferze, omówiono wstępnie kierunek i strategię dalszej współpracy.

Czytaj dalej...

Dzięki staraniom Fundacji WHD weszło w życie Rozporządzenie Ministra Finansów, z dnia 28 kwietnia 2011, w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od niektórych dochodów (...), w którym mowa jest o „o zaniechaniu poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od świadczeń uzyskiwanych przez podatników, w związku z uczestnictwem w nieodpłatnych szkoleniach z zakresu opieki paliatywnej lub hospicyjnej organizowanych przez organizacje pozarządowe (...)" .

Przeczytaj tekst Rozporządzenia

Czytaj dalej...

Grupa ekspertów Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego opracowała zalecenia dla lekarzy dotyczące zaniechania i wycofywania się z uporczywego leczenia podtrzymującego życie u dzieci

Sławomir Zagórski: Skąd pomysł powstania „Wytycznych”?

Dr hab. Tomasz Dangel*: Najważniejszą inspiracją były dla mnie spotkania z wybitnym brytyjskim lekarzem prof. Davidem Baumem. W czasach gdy prof. Baum był prezesem Royal College of Paediatrics and Child Health (odpowiednik naszego Towarzystwa Pediatrycznego), doprowadził do wydania w Wlk. Brytanii specjalnego dokumentu o wycofywaniu się z uporczywej terapii u dzieci. W 1999 r. przetłumaczyliśmy go z prof. Markiem Wichrowskim i opublikowaliśmy w "Pediatrii polskiej". Odtąd marzyłem, żeby podobny dokument przygotowali nasi specjaliści. I to się właśnie udało.

 

Czytaj dalej...

Adw. Joanna Agacka-Indecka, prezes NRA, która w ubiegłym roku zginęła w katastrofie lotniczej w Smoleńsku otrzymała pośmiertnie wyróżnienie w konkursie Prawnik Pro Bono.

Czytaj dalej...

Tegoroczny, trzeci już bieg charytatywny na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, zorganizowany przez uczniów i absolwentów LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie, zgromadził sympatyków biegania i aktywnego stylu życia.

W malowniczym Parku Potulickich w centrum Pruszkowa, w niedzielne popołudnie, mieszkańcy miasta i okolic, mogli wziąć udział w biegu lub dopingować uczestników sportowej rywalizacji.

Czytaj dalej...

Informacja prasowa

Polskie Towarzystwo Pediatryczne opublikowało nowy dokument „Zaniechanie i wycofanie się z uporczywego leczenia podtrzymującego życie u dzieci – wytyczne dla lekarzy".

Fragmenty recenzji:

Czytaj dalej...