Articles In English na-russkom-yazyke Fundacja WHD na FaceBooku Fundacja WHD na FaceBookuFundacja WHD na YouTubeInstagramissuu.com

22 678 16 11

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru kwartalnika Hospicjum.

Czytaj dalej...

23 czerwca w Polsce obchodzony jest Dzień Ojca. Z tej okazji zespół WHD składa serdeczne życzenia wszystkim tatusiom.

Drodzy Tatusiowie, życzymy Wam, by w Waszym życiu więcej było chwil radosnych niż smutnych, by piękna pogoda gościła za oknem i w Waszym sercu, i by otaczała Was miłość, która każdy trud przemienia w szczęście.

Naszym „hospicyjnym” tatusiom ślemy szczególne życzenia siły i wytrwałości oraz jak najwięcej uśmiechu na Waszej twarzy i twarzyczkach Waszych dzieci.

Wszystkiego najlepszego!

Czytaj dalej...

Wielka Matura Polaków zdana dla pacjentów WHD!

9 czerwca 2020 r. siedzibę naszej fundacji odwiedziła ekipa telewizyjna Wielkiego Testu TVP, który rozegrany został 3 czerwca.

„Wielką maturę Polaków” – bo taki był temat tej edycji testu, wygrali panowie Adam i Jakub Zdrójkowscy, którzy zdecydowali, że nagroda trafi do naszej fundacji. Symboliczny czek wręczył prezesowi Arturowi Januszańcowi Adam Zdrójkowski.

Serdecznie dziękujemy braciom Zdrójkowskim w imieniu naszych pacjentów i ich rodzin!

Czytaj dalej...

Dziś nasze myśli biegną ku naszym mamom, w sposób szczególny doceniamy ich miłość.  

Drogie Mamy, niech Wasze  poświęcenie i praca będą dla Was źródłem wielkiej radości. Niech otacza Was miłość i życzliwość, a na Waszych twarzach niech jak najczęściej gości uśmiech. 

W hospicjum domowym to święto ma wymiar wyjątkowy. Wszak to właśnie na mamach często spoczywa największy trud opieki nad nieuleczalnie chorym dzieckiem. Dlatego cały nasz zespół kłania się  naszym „hospicyjnym” mamom z szacunkiem, życząc wielkiej siły i wsparcia ze strony bliskich. Pamiętajcie, że macie w nas wiernych przyjaciół! 

Czytaj dalej...
dr hab. n. med. Tomasz Dangel

Koronawirus sprawił, że organizowany po raz pierwszy przez naszą fundację kurs specjalizacyjny dla lekarzy przeprowadzony został w zupełnie nowej formie. 

Czytaj dalej...

Dziękujemy Wam za czułość i cierpliwość, za profesjonalizm, za tysiące przejechanych kilometrów i za uśmiech pomimo zmęczenia. Bez Was nie byłoby hospicjum.

Czytaj dalej...

Dostępny jest już najnowszy, 91 numer kwartalnika „Hospicjum”. Po raz pierwszy w historii publikujemy wydanie Internetowe przed wysłaniem do naszych przyjaciół i darczyńców wydania papierowego.

Czytaj dalej...
Coronavirus-2019Centers-for-Disease-Control-and-Prevention's-Public-Health-Image-Library.jpg

14 marca na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego związanego z zakażeniami  SARS-CoV-2.

W związku z powyższym informujemy, że Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci stosuje się do zarządzeń i zaleceń władz państwowych oraz konsultantów medycznych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pacjentów, ich rodzin oraz personelu hospicjum podjęto między innymi następujące działania:

  • W siedzibie fundacji i na terenie prowadzonych przez nią poradni – stomatologicznej i USG, zainstalowane zostały dystrybutory z płynem dezynfekującym.
  • Dostawy do Fundacji zostały przekierowane do pomieszczeń najbardziej oddalonych od biura i ewentualnych odwiedzających.
  • Wstrzymane zostało przyjmowanie do WHD stażystów z innych krajów.
  • Zawieszone zostały spotkania wszystkich grup wsparcia.
  • Personel medyczny pracuje w systemie rotacyjnym gwarantującym zachowanie ciągłości opieki nad pacjentami w przypadku stwierdzenia u któregoś z pracowników zakażenia koronawirusem.
  • Wizyty domowe odbywają się z mniejszą częstością na korzyść teleporad (zgodnie ze znowelizowanym 16 marca 2020 roku rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki paliatywnej  i hospicyjnej).
  • Pracownicy fundacji, których obecność w siedzibie fundacji nie jest konieczna, zostali skierowani do pracy zdalnej.
  • Wolontariuszom zalecono czasowe wstrzymanie odwiedzin u swoich podopiecznych.

Apelujemy o zachowanie spokoju, stosowanie się do zaleceń władz państwowych, a także o czerpanie informacji ze sprawdzonych, wiarygodnych źródeł. Zachowując się solidarnie i roztropnie, mamy większe szanse na pokonanie pandemii.

Czytaj dalej...

Kurs miał formę wykładów oraz prezentacji przypadków klinicznych przedstawionych przez lekarzy z różnych ośrodków, którzy zgodzili się podzielić z kolegami swoim doświadczeniem.

Czytaj dalej...

W dniach 29 lutego – 1 marca, w Centrum Naukowo-Szkoleniowym im. T. Dąbrowskiego Fundacji WHD odbyła się kolejna Szkoła Rodzicielstwa.

W zajęciach wzięło udział 10 pań oczekujących dziecka, którym towarzyszyli przyszli tatusiowie. Wykłady i zajęcia praktyczne prowadzili doświadczeni lekarze, położne, fizjoterapeuci i psycholodzy.

O wszystkich sprawach – medycznych, praktycznych i fizjologicznych, związanych z oczekiwaniem dziecka, porodem i opieką nad narodzonym maleństwem  rozmawiano także w przerwach. Swobodna atmosfera towarzysząca zajęciom sprawiała, że łatwiej było dzielić się wątpliwościami i niepokojem towarzyszącym oczekiwaniu na dziecko, u którego zdiagnozowano wadę zagrażającą życiu.

Szkoła Rodzicielstwa jest stałym elementem działalności hospicjum perinatalnego Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Czytaj dalej...