Dar serca społeczności ukraińskiej

Ikonka dla Dar serca społeczności ukraińskiej

1 września siedzibę Fundacji WHD odwiedzili przedstawiciele Fundacji Stand with Ukraine oraz Inicjatywy Euromajdan Warszawa, którzy przekazali symboliczny czek – darowiznę społeczności ukraińskiej dla podopiecznych Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

24 sierpnia 2023 r. na Placu Zamkowym w Warszawie odbyły się obchody Dnia Niepodległości Ukrainy i upamiętnienie bohaterów, którzy oddali życie w walce o jej wolność. Organizatorzy wydarzenia - Inicjatywa Euromajdan Warszawa i Fundacja Stand with Ukraine, zorganizowali przy tej okazji zbiórkę, której beneficjentem została Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Podczas wydarzenia na scenę zaproszony został wiceprezes Fundacji WHD, Wojciech Marciniak, który przybliżył zgromadzonym misję Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Prowadzący uroczystość Żenia Klimakin i Natalia Panczenko (na zdjęciu z przedstawicielami Fundacji WHD) podkreślali, że prowadzona podczas manifestacji zbiórka to wyraz wdzięczności społeczności ukraińskiej dla społeczeństwa polskiego, które udzieliło ogromnej pomocy Ukrainie i ukraińskim uchodźcom - ofiarom trwającej od półtora roku wojny.

Zebrane środki w kwocie ponad 20 tys. złotych przeznaczone zostaną na zakup koncentratora tlenu oraz ssaka dla pacjentów hospicjum domowego.

Dziękujemy organizatorom zbiórki i darczyńcom za ten wzruszający akt ludzkiej solidarności.

• Od lewej: Żenia Klimakin, Natalia Panczenko, Beata Biały (WHD), Wojciech Marciniak (WHD)
  • Dar serca społeczności ukraińskiej - zdjęcie nr 2
  • Dar serca społeczności ukraińskiej - zdjęcie nr 3